Sarıbay; Bayramlar Yaşam Değerlerimizin En Önemli Unsurları

Sarıbay; Bayramlar Yaşam Değerlerimizin En Önemli Unsurları

/
/

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Kimseyi ayrıştırmadan, insanları birbirinin derdine ortak eden, paylaşmanın, hoşgörünün ortak paydası bayramlarımız kültürümüzün, yaşam değerlerimizin en önemli unsurlarıdır. Mazlumun, yoksulun aşına, ocağına el birliği ile daha fazla katkı sunmamıza vesile olan bayramlardaki insani tavırların yılın birkaç günü değil, her gününde sürmesi için yıllardır eşitsizliklerle, adaletsizliklerle mücadele etmekteyiz.

Sarıbay; Aç yatan komşumuza, kıyafeti olmayan gariban çocuğumuza, sofrasına ekmek alamayan ailelerimize, iş bulamayan anne babalarımıza, şifa arayan hastalarımıza imkanımız varken el uzatmazsak, toplum olarak sosyal bir örgütlenme ile ortaya adaletli bir paylaşım koymazsak bayram kutlamalarının şatafat ve gösteriş dışında hiçbir çerçevesi olmaz, anlamı kalmaz. Her zaman dile getirdiğimiz gibi; ülkemizde ve tüm dünyada kimsenin ayrıştırılmadan huzur içerisinde, adaletin herkes için işlediği, eşitsizliklerin ortadan kalktığı, paylaşımların çoğaldığı bir yaşam sürmesini diliyor, Ramazan Bayramı’nın da herkes için eşit paydada hem maddi hem manevi olarak bolluk, bereket, huzur, sağlık ve mutluluk içerisinde geçmesini, sağlanmasını istediğimiz eşitliğin her daim devam ettirilmesini temenni ediyorum.” dedi. 

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf