Sarı, Emeklilerle İftarda Buluştu

Sarı, Emeklilerle İftarda Buluştu

/
/

Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, sendikasının düzenlediği iftarda emekli üyelerle bir araya geldi.

Lastik İş Sendikası Kocaeli Şubesi, Genel Başkanları Alaaddin Sarı’nı katılımıyla Lastik İş Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yaptı. Lastik fabrikalarından emekli olan üyelerin yanı sıra iftara Lastik İş yönetimi ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

‘EMEKLİLER DE YARARLANACAK’

İftar programında konuşan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “İftar programına geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Lastik İş Sendikası kısa bir dönem önce acı bir olay yaşadı. Rahmetli genel başkanımız ve onursal başkanımız kurgulanmış karanlık güçler tarafından katledildi. Mekanı cennet olsun. Bu programlar ona nasip olmadı. Allah rahmet eylesin. Emekli olan arkadaşlarımıza müjdemiz var. Lastik İş Sendikası’nın şuanda bünyesinde çalışan arkadaşlarımız Lastik İş Sosyal Tesisleri’nde kar marjı almadan yararlanma konusunda hemfikir olduk. Mevcut çalışan arkadaşlarımız, sosyal tesislerde kar marjı olmadan yararlanıyorsa emekli olan arkadaşlarımız da bundan yararlanacak. Kafemizden, otelimizden aynı şekilde emekli arkadaşlarımız da kar marjı olmadan yararlanacak” dedi.

‘GERİ ADIM ATMADAN’

Konuşmasını sürdüren Başkan Sarı, “Bu kadar sıkıntı olmasına rağmen göreve geldiğimizden beri 12 tane sözleşme bitirdik, buna bir maşallah isteriz. Önümüzde bizim lastiklerin sözleşmesi var. Bir adım geri atmadan sözleşmelerimize devam edeceğiz. Sakarya bölgesine buradan görev veriyorum. Bundan sonra ölümlerde, düğünlerde Sakarya şubesi mesaj sistemiyle bilgilendirme yapacak. Birinci önceliğimiz, emekli olan arkadaşlarımızın çocukları fabrikalarda çalışacak. Ancak emeklinin oğluyum, yakınıyım diyerek yan gelip yatmayacak. Ramazan ayının bereketi üzerinize olsun. Allah oruçlarınızı kabul etsin” eklinde konuştu. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf