Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sarı: Çok Çalışacağız Bozuk Düzenin Çarklarını Kıracağız!

CHP Kocaeli İl Başkanlığı Danışma Kurulu Toplantısı başladı, açılış konuşmasını yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “Çok çalışacağız ve bu bozuk düzenin çarklarını kırıp Atatürk'ün Cumhuriyetinde Refah ve mutlu bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

Sarı: Çok Çalışacağız Bozuk Düzenin Çarklarını Kıracağız!

CHP Kocaeli İl Başkanlığı Danışma Kurulu Toplantısı başladı, açılış konuşmasını yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “Çok çalışacağız ve bu bozuk düzenin çarklarını kırıp Atatürk'ün Cumhuriyetinde Refah ve mutlu bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanlığı Danışma Kurulu Toplantısı, bugün (9 Haziran 2024) saat 13’te Kocaeli Kongre Merkezi'nde başladı. Açılış konuşmasını CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı gerçekleştirdi. Ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in mektubu okundu ve bütün parti üyelerine açık olan toplantıda partinin il ve ilçedeki çalışmaları değerlendirilmeye başlandı. 

TOPLANTIYA KATILIM YÜKSEKTİ

Danışma Kurulu Toplantısına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Pınar Uzun Okakın, CHP Kocaeli Milletvekilleri Harun Özgür Yıldızlı, Nail Çiler, Mühip Kanko, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, TBMM eski Başkanvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Atasoy Bilgin, CHP İl eski Başkanı Cengiz Sarıbay, il ve ilçe yönetimleri ve partililer katılım sağladı.

EKMEK KUYRUKLARINDA YAŞAM MÜCADELESİ VAR

Açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “Heyecan ve gurur dolu bir kalple, Türkiye'nin birinci partisinin, Atatürk’ün partisinin il başkanı olarak burada, sizlerle bulunmaktan büyük bir onur duyuyor, il danışma kurulumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Çalıştık, çabaladık ve 47 yıl sonra bugün, Türkiye'nin yeniden birinci partisi olmanın gururunu yaşıyoruz! Bu gurur halkımızın bize olan inancı ve örgütümüzün azim ve kararlılığı ile ortaya çıkmıştır. 31 Mart'ta Kendi kimliğimizle ve köklerimizden aldığımız güçle çalıştığımızda birlikte başarmanın ne demek olduğunu gördük. Bu başarıda emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma, örgütlerime, siz değerli partililerime sevgi ve şükranlarımı sunuyorum! Bugün halkımız halk ekmek kuyruklarında yaşam mücadelesi veriyor. Öğrenciler her yıl değişen sistem ve müfredat karşısında gelecekleri kararıyor. Tüm bunlar bize gösteriyor ki Cumhuriyet Halk Partisi olarak çok çalışmak zorundayız. 

“EN GÜÇLÜ SESİ ÇIKARIYORUZ”

Kocaeli'de, geleceğimizi aydınlatacak olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin meşalesi, umut dolu yarınlar için yanıp tutuşmaktadır! Bugün burada, partimizin temel direği olan danışma kurullarını, ilçelerimizde tamamlamanın ve iktidar yürüyüşümüzün son halkalarını bir araya getirecek olmasının coşkusunu yaşıyoruz. Parti içi demokrasinin en güçlü temsilcileri olarak, baba ocağının bayrağını dik tutanlar olarak buradayız ve bu yolda iktidara ilerliyoruz! Seçim döneminde de, seçim sonrası itirazlarda da gördük ki, karşımızda devlet gücünü alenen kullanan siyasi bir iktidar vardı. Kamunun, tüm kaynaklarını kullanan bu iktidarın yine de kaybetmesi, Cumhuriyet Halk Partisi evlatlarının amansız mücadelesinin bir sonucudur. Bu başarıda emeği geçen başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere; tüm genel merkez yöneticilerimize, yol arkadaşlarımıza, örgütlerimize, siz değerli partililerime sevgi ve şükranlarımı sunuyorum!  Meclislerini kazanan başkanlarımızla birlikte görüyoruz ki, azınlık olsak da Büyükşehir meclisinde ranta, hukuksuz uygulamalara en güçlü sesi çıkarırken, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 6 oku tüm kentimizi parlatacaktır. 

REFAH VE MUTLU BİR TÜKİYE İNŞA EDECEĞİZ

Burada bir kez daha belirtmek isterim ki, bu sadece Türkiye genelinde alınmış bir zaferin değil Kocaeli’de seçim tablosunu kırmızı renge boyayacağımız çok daha önemli ve kutsal bir yürüyüşün başlangıcıdır. Artık asıl hedefimiz olan iktidara giden yolu, çağdaş Türkiye ve çağdaş Kocaeli hayaliyle birlikte yürütmenin heyecanını yaşıyoruz! Geleceğimizi geri kazanmak, Türkiye'yi ve Kocaeli’yi ekonomik krizden, adaletsizlikten ve eğitim sorunlarından kurtarmak yegane amacımızdır. Zafere giden yolda birlikteliğimizi pekiştirmek için buradayız! Bizler, partimizin temel ilkesi olan sosyal demokrasiyi ve adaleti tesis etmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz! Bizler torununa harçlık veremeyecek duruma getirilen emeklilerin hakkını savunmaya mecburuz. Bizler atanamadığı için intihar eden Körfezli Edebiyat öğretmeni Aziz Alptekin için mücadele etmeye mecburuz. Bizler çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden İsmail Devrim'in evlatları için çalışmaya mecburuz. Bizler Anayasa mahkemesi kararlarını tanımayarak Can Atalay'ı rehin tutanlara karşı hukuk mücadelesi vermeye mecburuz. Sorumluluklarımızın farkındayız, tarihin bize yüklediği misyonu üstlendik. Asla karamsar olmayacağız, asla rehavete de kapılmayacağız. Sadece çok çalışacağız ve bu bozuk düzenin çarklarını kırıp Atatürk'ün cumhuriyetinde Refah ve mutlu bir Türkiye inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *