Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Sarı: AKP’de Korku Dağları Sarmış

CHP’nin kurultayı ile ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Talus’a Pensilvanya üzerinden yüklenen CHP İl başkanı Sarı, “Partimizi kriminalize etmekle uğraşmayın. Buna gücünüz de siciliniz de yetmez” dedi.

Sarı: AKP’de Korku Dağları Sarmış

CHP’nin kurultayı ile ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Talus’a Pensilvanya üzerinden yüklenen CHP İl başkanı Sarı, “Partimizi kriminalize etmekle uğraşmayın. Buna gücünüz de siciliniz de yetmez” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı; AK Parti İl Başkanı Şahin Talus’un, gerçekleştirilen 38. Olağan Kurultay sonrasındaki açıklamalarına cevap verdi. Başkan Sarı, “AKP’de korku dağları sarmış. Korkunun ecele faydası yok Şahin Talus!” diyerek Başkan Talus’a sert bir karşılık verdi. Başkan Bülent Sarı’nın açıklamaları şöyle:

‘KORKU DAĞLARI SARDI’

Partimizin ‘İkinci Yüzyılda Birlik ve Demokrasi’ sloganıyla düzenlediği 38. Olağan Kurultayımızda delegemiz Sayın Özgür Özel’i genel başkan seçmiştir. AKP’nin rüyasında bile göremeyeceği bir saygınlıkla ve demokrasinin işleyişiyle kongremiz tamamlanmış bulunuyoruz. Şimdi görüyoruz ki kongremizin üzerinden daha 4 gün bile geçmeden birilerinin uykuları kaçmaya başlamış bile. Yaklaşan yerel seçimler öncesi ilimizde de uykuları kaçan kişilerin başında, AKP İl Başkanı Şahin Talus’un geldiği ayan beyan ortada. Demokrasinin ne olduğundan bihaber olanlar, ‘indir-kaldır’ güdümlü siyaseti içine sindirenler ve uzaktan kumandayla yönetilenlerin, elbette bizim partimizdeki demokratik seçimin ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anlamasını beklemiyorduk. Elbette onların kendi tercihleridir. Ona da saygı duyarız. Fakat ortada şöyle bir gerçek var ki AKP’de korku dağları sarmış durumda…

‘3. DÜNYA ÜLKESİNE ÇEVİRDİNİZ’

AKP’nin Kocaeli’ndeki temsilcisi Şahin Talus, 4 gün önce yaptığımız kongre sonrası, daha nefes bile almadan masa başı çalışmalarıyla partimizi kriminalize etmeye niyetlenmiş görünüyor. Masal anlatmayı bırakın Sayın Talus. Ülkenin gerçek gündemine dönün. Artık eski masallarınızın halk nezdinde bir anlamı kalmadı. Partiniz ve tek adam rejiminiz ülkeyi açlığa ve yoksulluğa boğmuş durumda. Vatanımızı, devlet yurtlarındaki asansör kazalarında ölen, yaralanan öğrencilerimizin acı haberlerinin alındığı bir 3. dünya ülkesine çevirdiniz. Bu ülkede öğrenciler okula aç gidiyor, çocuklar yatağa aç giriyor. Türkiye’yi dünyanın en çok mülteci alan, dünyanın mafyasının cirit attığı güvensiz bir ülke haline getirdiniz. Paramızı pul ettiniz. İşte bunları çözün Sayın Talus. Kurnazlık yapıp çarpıtmalarla yerel seçim öncesi partimizi kriminalize etmekle uğraşmayın. Buna sizin gücünüz yetmez, ayrıca siciliniz hiç yetmez.

‘KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK’

Belki siz unutmuş olabilirsiniz ama Pensilvanya’dan Oslo’ya şen şakrak yürüdüğünüz günleri halkımız unutmuş değil. Pensilvanya’dakinin kapısında sıra bekleyenler; elini öpüp ‘Elimi altı ay yıkamayacağım’ diyenler hala partinizin makbul siyasetçileri, hala makbul belediye başkanları... Size son olarak şunu söylemek isteriz Sayın Talus; zaman zaman bu ucuz politikanız tutmuş olabilir; bunun siyaseten ekmeğini de yemiş olabilirsiniz. Ama artık halkımız bu ucuz politikalara tenezzül etmiyor. Ülkenin kurucu partisi ve çimentosu olan Cumhuriyet Halk Partisi, her zamankinden daha güçlü bir şekilde yerel seçimlerde büyük başarılara imza atacak. Bunu siz de bildiğiniz için paniklemenizi anlayabiliyoruz! Ne diyelim korkunun ecele faydası yok. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *