ŞAPKALI SARI; GOODYEAR  VE BRİSA İŞÇİLERİNE GİTTİ

ŞAPKALI SARI; GOODYEAR VE BRİSA İŞÇİLERİNE GİTTİ

/
/

Sözleşmenin simgesi işçinin şapkası Goodyear fabrikasında bir işçinin kendine hediye ettiği şapka ile Brisa işçilerinin karşısına çıkan Lastik-İş Genel Başkan Alaaddin Sarı, toplu sözleşmenin simgesini işçi şapkası olacak dedi. 

Goodyear Adapazarı ve İzmit fabrikalarını ziyaret eden Lastik - İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, bugün Brisa işçilerine gitti. Lastik sektörü toplu iş sözleşmesi görüşmelerini işçilere anlatan Sarı, sektör görüşmelerinden ayrılan Goodyear da işçilere şikayet etti. Sarı,Goodyear Adapazarı fabrikasında  işçinin kendisine hediye ettiği şapka ile işçilerin karşısına çıktı ve şapkanın sözleşmenin simgesi olacağını ve bu süreçte hep yakacağını söyledi.

ŞAPKANIN HİKAYESİNİ ANLATTI

Brisa yemekhanesinde şapkayla işçi karşısına çıkan Sarı, şapkanın hikayesini anlattı. Geçtiğimiz hafta Goodyear Adapazarı fabrikasında sağanak yağış altında işçilerin kendisiie karşıladığını belirtti. İşçileri sundurma altına kendisiyle birlikte temsilcileri yağmur altına alarak işçileri dinlediğini söyleyen Sarı, "Konuşma sırasında başındaki şapkayı çıkarıp bana hediye etti. İşçi sınıfının başımın üstünde yeri var. Bu şapka toplu sözleşmenin sembolü olarak takacağım.

ZOR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle Toplu sözleşme hedeerine ulaşmak için birlik ve dayanışma zorunludur. Toplu sözleşmede satın alma gücünü ve kazanılmış hakları korumak; güvencesiz çalışmaya ve kiralık işçiliğe karşı çıkmak; destek işçilerini iyileştirmek ve iş güvencemizi korumak var. Bu süreçte Goodyear'ın tutumu, bu tavrın nedeni ucuz ve güvencesiz işçi çalıştırma isteğidir. Yoksa sorun ayrı ya da birlikte görüşme sorunu değildir" dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf