Sapakpınar Köy Mevlidi Geleneği Sürdürüyor

Sapakpınar Köy Mevlidi Geleneği Sürdürüyor

/
/

Yirmi Dördüncü Sapakpınar geleneksel Köy Mevlidi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Mevlid, köydeki 7’den 70’e herkesi buluşturdu

Sapakpınar Köy mevlidi, geçtiğimiz Pazar günü düzenlendi. 24 yıldır kesintisiz olarak Sapakpınar Mahallesinde gerçekleştirilen çevre mahalleleri ile köy halkını buluşturan mevlit, başta şehitlerimiz olmak üzere tüm geçmişlerimiz için okutuldu. Mevlit için saat 10.30’da Perşembe Pazarı alanından araç kaldırıldı. Mevlide konuşmacı olarak İstanbul Fatih İlçe Müftüsü Vahap Kapıcıoğlu ve çevre mahalledeki camilerin imamları katıldı.

AK PARTİLİLER DE KATILDI

25. Geleneksel Sapakpınar mahalle mevlidine çevre mahallelerden ve Sakarya’dan da katılım olurken mevlitte Ak Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Güney, yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe, İzmit Belediyesi meclis üyeleri, Karaabdülbaki Mahalle Muhtarı Hüdayim Yıldız, Süleymaniye Muhtarı Mustafa Balkan, Kurtdere Mahalle Muhtarı Mustafa Ersoy, Ortaburun Mahalle Muhtarı Yüksel Özcan, Hasancıklar Mahalle Muhtarı Hayati Yavuz, Sultaniye Mahalle Muhtarı Fikri Yıldız da katıldı. Mevlit sonrası davetlilere yemek ikramı yapıldı. Sapakpınar Muhtarı Behçet Yılmaz ve Sapakpınar Cami Muhtarı Ahmet Kurt’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen mevlid gençleri, yaşlıları ve mahalle sakinlerini bir araya getirdi. 

 

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf