Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Rauf Orbay’da Işıkları Başkan Hürriyet Yaktı

Yenileme çalışmaları tamamlanan İzmit Rauf Orbay Sokak'ın ışıklarını İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet yaktı İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,…

Rauf Orbay’da Işıkları Başkan Hürriyet Yaktı

Yenileme çalışmaları tamamlanan İzmit Rauf Orbay Sokak'ın ışıklarını İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet yaktı

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentte yoğun olarak kullanılan bölgelerden Rauf Orbay Sokak’ta yenileme çalışmalarını tamamladı. Yenileme çalışmaları tamamlanan sokağın aydınlatma çalışmalarının da bitmesiyle sokak kullanıma açıldı. Sokağın ışıklarının ilk defa yakıldığı programa İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, CHP İl Başkan Yardımcısı Nazım Gençttürk, Karabaş Mahallesi Muhtarı Arif Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları Seyhan Özcan ve Emirşah Torun, birim müdürleri ve bölge esnafı katıldı. Muhtar Arif Çelik mahalleli adına İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine teşekkürlerini iletti.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Işıkları yakmadan önce konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadeleri kullandı; “Bu sokağı yenileme kararını yaklaşık 1 yıl önce esnaflarımızla birlikte almıştık. 2021’de yapacağımıza söz vermiştik ve 2021’de çalışmamızı tamamladık. Özellikle Fen İşleri Müdürlüğümüz ve diğer müdürlüklerimizin katkılarıyla burada çok güzel bir aydınlatma çalışması yapıldı. Işıkları halkımız ve esnafımızla birlikte yakalım dedik.

HALKIMIZLA KARAR VERDİK

Burası bizim için kıymetli bir sokaktı. İlk göreve geldiğimizden sonra buradaki esnaf arkadaşlarımız bizleri ziyarete geldiler. ‘Burada çok sayıda işletmelerimiz var, bu sokağın daha nitelikli, daha güzel, daha cıvıl cıvıl olmasını istiyoruz’ dediler. Ardından burada esnaflarımızla peş peşe toplantılar yaptık. Göreve geldiğimizden beri ben yaptım oldu mantığıyla değil, halkımıza sorarak hareket etme gibi bir anlayışımız var. Halkımızla beraberce planlayıp, beraberce karar verip, beraberce uygulamaya koymayı arzu ediyorduk. Burada da aynı şey oldu.

ESNAFA TEŞEKKÜR ETTİ

Sağ olsun esnaflarımızın da sahip çıkmasıyla burada yaklaşık 4 ayrı proje çalıştık. Esnafımıza hangi proje olsun diye sorduk. Biri seçildi ve biz hızlı bir şekilde uygulamaya başladık. 2021’de yapabileceğimizi söylemiştim. Ben esnaf arkadaşlarıma gösterdikleri hoşgörü ve bize tanıdıkları zaman nedeniyle teşekkür ediyorum. Kendilerinden zaman istemiştik. Sözümüzü tuttuk ve 2021 bitmeden buraya başladık ve şu anda yeni yıla da yenilenmiş bir sokakta girmek nasip oldu.

HAYIRLI OLSUN

Yaptığımız işin insanları mutlu etmesi çok kıymetli. Burada sadece üst yapı çalışması yapmadık burada esnaflarımızın da katkılarıyla bu sokağı daha canlı, daha renkli bir hale getirdik. Sokak nitelikli bir sokak haline geldi, kıymetli bir sokak haline geldi. Esnaflarımıza da inşallah katkısı olsun yaptığımız çalışmanın. Bu yaptığımız çalışmalar esnafımıza bereketli işler yaptırsın. Bizler sonuçta vatandaşımızın parasını harcıyoruz. Onların parasını onlara en iyi şekilde harcamak ve iyi bir sonuç almak çok çok kıymetli. Tüm sokak sakinlerine, tüm esnafa hayırlı olsun.”

“BEKLEDİĞİMİZE DEĞDİ”

Başkan Hürriyet’in ardından söz alan Esperanto Cafe’nin işletmecisi Serhan Türkkan, “Rauf Orbay Sokak esnafı olarak başkanımıza bu hizmetinden dolayı minnettarız.  Pandemiden kaynaklı biraz araya mesafe girdi. Beklediğimize değdi açıkçası. Tüm esnaf arkadaşlar adına başkanımıza ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyoruz.

ESNAF VE VATANDAŞLAR ÇOK BEĞENDİ

Programda İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sokağın ışıklarını yaktı ve sokak ışıl ışıl yeni görünümüne kavuştu. Başkan Hürriyet ve beraberindeki heyet daha sonra sokağı gezerek vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti. Bölge esnafı Başkan Hürriyet’e yapılan çalışmayı çok beğendiklerini ifade ederek teşekkür etti.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *