PTT 179 YAŞINDA

PTT 179 YAŞINDA

/
/

Kuruluşu iki asra dayanan PTT, 179. Yılı kutlamaya başladı. İzmit Merkez Müdürlüğü’nde 179. sırada işlem yapan Nurettin Kızıldeli, kurumdan çeşitli hediyeleri Başmüdür Adnan Sert’in elinden aldı. 

179.yılını kutlayan PTT, geleneği bozmadı. İzmit merkez müdürlüğünde işlem yapmaya gelen 179. müşteriye çeşitli hediyeler takdim eden PTT Başmüdürü Adnan Sert, “Kocaeli’de 947 personel, 115 işyeri ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Bugünün anısına tüm personelimizin ve tüm halımızın 179. Yılımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Şanslı müşteri Nurettin Kızıldeli ise “Çok mutluyum, PTT’den memnunum. Bu hediyeler tabiki önemli ama PTT’nin maneviyatı daha önemli” dedi. Hediye takdim törenine Başmüdür Sert’in yanı sıra Başmüdür Yardımcıları Adnan Yurtbaşı, Turan Gür, Ağa Sönmez, İzmit Merkez Müdürü Recai Erkaya ve İzmit Merkez Başmüdürlüğü İşletme Hizmetleri Müdürü Avni Oruçlu katıldı.

‘947 PERSONEL 115 İŞYERİ’

İzmit’te ikamet eden ve faturalarını ödemeye gelen 65 yaşındaki Nurettin Kızıl’a hediye takdiminden sonra konuşan PTT Başmüdürü Adnan Sert, “Kurumumuzun 179 yıldönümünü kutlamanın büyük onur ve gururunu yaşamaktayız. 1840 yılında posta nezareti olarak kurulmuş yaklaşık iki asra yakındır vatandaşlarımız hizmet etmektedir. Posta kargo, lojistik, bankacılık ve sigortacılık dalında tüm Türkiye’deki vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Yaklaşık 43 Bin personelimiz 5 Bin aracımızla Türkiye’nin her sathında görev yapmaktayız. Bun paralel olarak Kocaeli’de 947 personel, 115 işyeri ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Bugünün anısına tüm personelimizin ve tüm halımızın 179. yılımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

‘DÜNYA MARKASI OLACAĞIZ’

PTT’nin kurulduğu günden bu yana tecrübesi ve yenilikçi bakış açısıyla yoluna devam ettiğini ifade eden Sert, “Kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğini arttıran PTT; hayatın her alanında vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. ‘Değişim, Dönüşüm ve Gelişim’ yaklaşımından hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT, insan odaklı anlayışıyla kapasitesini her geçen gün artırıyor. 43 Bini aşkın çalışan ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vermek. Büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle yoluna devam eden etkin ve etkili çözümlerle sektörel bazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

‘SEKTÖRE YÖN VERİYOR’

Kurumun dünyadaki dijital değişim ve dönüşümün baş döndürücü hızına yetişmek için tecrübesini yenilikçi vizyonuyla birleştirdiğini de kaydeden Sert, “PPT, zamanın koşullarına uyum sağlamak için güçlü geleneğinden beslenip sağlam bu iradeyle çalışmalarını sürdürüyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiriyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve bedellerini geliştiren PTT, 179 yıldır katma değer yaratan çalışmalarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sunuyor ve dünya posta sektörüne yön veriyor” dedi. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf