Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Protokol Solaklar İlkokulu'nda Karne Dağıttı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz İzmit İlçesinde Solaklar İlkokulunu ziyaret ederek 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönemini tamamlayarak yarıyıl tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıttı. 2022-2023 eğitim döneminin ilk yarıyılında sona gelindi.

Protokol Solaklar İlkokulu'nda Karne Dağıttı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz İzmit İlçesinde Solaklar İlkokulunu ziyaret ederek 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönemini tamamlayarak yarıyıl tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıttı.

2022-2023 eğitim döneminin ilk yarıyılında sona gelindi. Bugün yarıyıl karnelerini alacak olan 19 milyondan fazla öğrenci, 2 haftalık sömestr tatiline başladı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, İzmit ilçesindeki Solaklar İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Öğrencilere karne ve kitap hediye etti. 

426 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının yarıyıl tatilinin son ders zili Solaklar İlkokulu’nda çaldı. Vali Seddar Yavuz, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’in katılımı ile yapılan törende öğrencilerin karneleri verildi. Vali Seddar Yavuz, Kocaeli genelinde 1579 okulda 426 bin 636 öğrencinin karne aldığını ve 29 bin 616 öğretmen ile iki haftalık tatillerinin başladığını kaydetti. Solaklar İlkokulu’nda anaokulu öğrencileri dahil 60 öğrencinin karne töreni için okul bahçesinde Solaklar Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı folklor gösterisi düzenlendi. Folklor gösterisinin ardından Vali Seddar Yavuz, anaokulundan başlayarak tüm sınıflarda karneleri çocuklara dağıttı. Karnelerle birlikte öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Karne dağıtımı bittikten sonra açıklama yapan Vali Yavuz, 1579 okulda, 426 bin 636 öğrenci ile 29 bin 616 öğretmen için eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının tamamlandığını belirtti.

TÜRKİYE’NİN 100 YILINA HAZIRLIYORUZ

Öğrencilerin eğitimine emek veren öğretmenlere teşekkür eden Yavuz, “Anne ve babalar çocuklarının iyi şekilde eğitmek için ciddi fedakarlıkta bulunuyor. Ekonomik durumları nasıl olursa olsun vatandaşlarımız çocuklarını okutmak için çok ciddi bütçeler ayırıyor. Son 20 yılda devletimiz eğitime önemli yatırmalar yaptı. Fiziki alt yapı batının önünde olan bir ülkeyiz. Çocuklarımızı Türkiye’nin 100 yılına hazırlıyoruz Çocuklarımız için önem gibi projelerle onları geleceğe hazırlıyoruz. Sadece öğrenme odaklı değil öğrendiğini hayata geçiren iyi insanların yetişmesini istiyoruz. Eğitimin yüksek olduğu bir dönemde de suç oranları yüksekse demek ki sadece eğitim yetmiyor. İyi insan ve ahlaklı insan yetiştirmek gerekiyor. Bizim hedefimiz iyi ve ahlaklı insan yetiştirmek. Çocuklarımız tatilde oyun oymasınlar, kitap okusunlar” dedi.

6 ŞUBAT’TA YENİDEN DERS ZİLİ ÇALACAK

Karne sevinci yaşayan 426 bin 636 öğrenci, 23 Ocak ve 3 Şubat arasında iki haftalık dinlenme sürecinin ardından 6 Şubat’a ders başı yapacak. Yeni dönemin başlamasının ardından öğrencilerin dinlenmesi için 17-20 Nisan tarihleri arasında ara tatil yapılacak. Ara tatilden sonra 2022-2023 eğitim öğretim dönemi16 Haziran’da tamamlanacak ve yaz tatili başlayacak.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *