PREMATÜRE BEBEKLERLE PASTA KESİLDİ

PREMATÜRE BEBEKLERLE PASTA KESİLDİ

/
/

Prematüre olarak doğan ve sağlıklarına kavuşan bebekler ile aileleri 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde pasta kesti.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığı arttırmak ve bu konuya dikkat çekmek amacıyla Körfez’de özel bir hastanede prematüre olarak doğan ve tedavileri tamamlanarak sağlıklarına kavuşan bebekler ve ailelerinin katılımıyla kutlama yapıldı. Kutlamada bebekler için Edirne’de fidan dikilerek sertifikaları ebeveynlerine takdim edildi. ‘Her mucizenin ardına sevgi vardır. Prematüre bebekler, annelerinin karnında değil annelerinin kalbinde büyürler’ sloganıyla  pasta kesimi gerçekleştirildi.

ADLARINA FİDAN DİKİLDİ

Hastanenin sorumlu müdürü  Göknil Korguntay, bu özel günde bir konuşma yaparak "Bugün sizlerle 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığı arttırmak ve bu konuya dikkat çekmek amacıyla bir araya geldik.  Bugüne anlam katmak amacıyla hastanemizde prematüre olarak doğan ve tedavileri tamamlanarak sağlıklarına kavuşan bebeklerimiz kendi adlarına TEMA Vakfı Edirne hatıra ormanına birer fidan dikilmesine vesile oldular” dedi.

ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR

Sözlerini sürdüren Korguntay, “Verdiğimiz sağlık hizmeti sonucunda sağlıklı bebeklerini kucaklarına alan sizlerin gülen yüzleri bizler için en büyük mükâfat. Dünyaya gözlerini erken açan ve yaşama tutunmak için özel bakıma muhtaç olan küçük melekleri hayata bağlayan minik mucizelerin hayata tutunması için büyük mücadele veren tüm doktorlarımız ve tüm yeni doğan yoğun bakım ünitesi çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf