Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Öztürk: Kocaelispor'dan Özür Dileyerek Hukuki Süreci Başlattı!

Kocaelispor’a verdikleri yemek davetininin ardından hesabın bugün kulübe ödetilmesi üzerine açıklama yapan İKM Başkanı Murat Öztürk, Kocaelispor’dan özür dileriz.

Öztürk: Kocaelispor'dan Özür Dileyerek Hukuki Süreci Başlattı!

Kocaelispor’a verdikleri yemek davetininin ardından hesabın bugün kulübe ödetilmesi üzerine açıklama yapan İKM Başkanı Murat Öztürk, Kocaelispor’dan özür dileriz. Kocaelispor üzerinden bu konu üzerinden siyaseten bir şeyler yapıldığını duyduk, bunlar hiç hoş değil. Hukuki süreci başlatıyoruz dedi. 

İzmit Kent Merkezi ve Ticari Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk, Kapanönü Çarşısı’nda Kocaelispor’u ağırladıkları davetin ardından yemeğin parasının Kocaelispor’a ödetilmesi üzerine açıklama yaptı. İzmit Sertçetin Kafe’de üyeleriyle açıklama yapan Öztürk, lokanta sahibinin hesabı ödemezlerse haber yaptıracağına dair tehdit ettiğini söyledi. “15 bin TL dediler, sonra fatura kesmeden 23 bin TL istediler. Araya hafta sonu da girdi, eğer ödemezsen haber yaptırırız deyip tehdit ettiler. Kimse beni tehdit edemez. İKM bu parayı ödeyemeyecek bir dernekte değil, parayı geri gönderdik” dedi.

‘İKM BU PARAYI ÖDEYEMEYECEK DURUMDA DEĞİL’

Olay karşısında şoka girdiğini anlatan Öztürk, “Bu bana ve İKM’ye yapılan haksız bir eleştiridir, tabiki cevap hakkımızı kullanıyoruz. Kocaelispor kentin markasıdır, bu olayın bu markayla ve kulüple kesinlikle ilgisi yoktur. Bu olayın Kocaelispor’a dönüşmesi bizi çok üzdü. Rakamlar çok büyük paralar da değil, biz esnaf olarak esnafımızın savunamazsak bu bizi çok üzer.” şeklinde konuştu.

‘FATURA KESMEDEN 23 BİN TL İSTEDİ’

Davet sürecinin öncesini anlatan Öztürk, “Biz Kocaelispor’la Cumartesi günü görüştük yemek daveti üzerine, mutlu oldular, olur dediler. Sonra Kapanönü’ne giderek esnaf büyüğümüz. Kocaeli Et Pazarı sahibi Osman Kuyu’ya dediki, en eski esnaf hangisiyse, biz de orada verelim yemeği dedik.” dedi.

‘VERMEZSEN HABER YAPTIRIRIZ DEDİ’

Anlaştıkları tutardan yüksek oranda hesap çıkaran lokanta sahibinin kendisini tehdit ettiğini söyleyen Öztürk, “Neyse gittik, 50 kişiye yemek verdik daha da dağıtalım mı dedi? Tabiki dağıtın dedim. Kocaelispor gittikten sonra biz de dağıldık. Pazar günü de esnaf kapalı. 15 bin lira ile anlaştık ama kalkıpta benden 23 bin lira istediler. Barkın beye 15 bin lira üzerine anlaştığımız söyledim, bana bu parayı vermezseniz haber yaptırırım deyip, beni tehdit etti.” ifadelerine yer verdi.

‘BENİ VE İKM’Yİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ’

Öztürk sözlerinin devamımda, “Bu davranışın ardında siyaseten bir şeyler olduğunu da duydum. Kocaelispor’un siyasetle bir ilgisi yoktur. Benim anam belli, babam belli, oturduğum yer belli, beni hiçkimse tehdit edemez. İKM’yi hiçkimse tehdit edemez.” dedi.

‘HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ’

Hukuki süreci de başlatacaklarını açıklayan Öztürk, “Bu olayın buralara gelmesini istemezdik, Kocaelispor’dan özür dileriz. Kocaelispor üzerinden bu konu üzerinden siyaseten bir şeyler yapıldığını da duyduk, bunlar hiç hoş değil. Bununla ilgili hukuki süreci de yarın başlatacağız. Gerekirse telefon konuşmasını da talep edip çıkartacağız.” dedi.

‘PARAYI KOCAELİSPOR’UN HESABINA ATTIK’

Parayı kulubün hesabına attıklarını söyleyen Öztürk, “Biz 23 bin lirayı ödeyemeyecek bir esnafta, dernekte değiliz, Hikmet Erenkaya’sından Faruk Mamik’inden tutundan da nice isim destek verdi zaten. Kocaelispor’un ödediği parayı hesaplarına tekrar yatırdık. Kocaelispor’un da Engin Koyun’un da bu olayla ilgisi yok. Kocaelispor’dan özür dileriz.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *