Özlü’den Siyasi Yarışa Futbol Benzetmesi;  Top Ceza Sahamıza Bile Girmiyor

Özlü’den Siyasi Yarışa Futbol Benzetmesi; Top Ceza Sahamıza Bile Girmiyor

/
/

Aday gösterilmeden sahaya inen Başiskele’nin genç Başkan adayı Yasin Özlü, “Biz burada tek kale maç oynamıyorsak da savunmada kimseyle karşılaşmıyoruz. Bizim kaleye bile gelemiyorlar, topu atıyorlar orta sahada kalıyor” dedi.

Ak Parti gençlik kolları kuruculuğu görevinde bulunan partinin adeta tozunu toprağını yutan Yasin Özlü, Başiskele’ye vefa borcunu ödemek istiyor. Fedakar, çalışkan ve dik duruşu ile bilinen Özlü, doğup büyüdüğü, top oynayıp bisiklet sürdüğü, sahilinde yüzdüğü ve halen yaşamını sürdürdüğü Başiskele’ye hizmete hazır.

EN FAZLA ARTİST DERLER

Kimse sınava girmediği dersten kendini sınavdan geçmiş sanmasın. Başiskele’ye borcumu ödemek için geliyorum. Biz Başiskele’nin sokaklarını navigasyonsuz gezebilecek kadar iyi biliyoruz ve ilçemize hizmet etmek için yetiştiğimizi düşünüyorum. Demek istiyoruz ki bizim 15 yıllık bir bürokrasi deneyimimiz, görevlerimiz var. Biz birtakım sınavlardan geçtik. Para ile ilgili sınavlarımızı da elhamdülillah verdik. Dolayısı ile kimse ben şuyum ben buyum demesin. Devlette yönetimde görev almamış kamu kaynağı yönetmiş kimsenin ne olduğunu bilemeyiz. Temiz siyaset ve dürüstlük diyoruz. Benim için bugüne kadar kimse çıkıp da en küçük bir yanlışı var diyemez. Çünkü bir şey bulamazlar. Bana sadece çok artisttir yakıştırması yapabilirler.

ADAYLIK SÜRPRİZ OLMADI

Siyasete Fazilet Partisi ile girdim. Ak Parti’nin kuruluşu ile gençlik kollarına katılarak gençlik kolları kurucusu ve ikinci başkanlık görevlerinde bulundum. Şemsettin Ceyhan’dan sonra başkanlık yaptım. Hayalinde başkanlık vardı. Siyaset yapıyorsanız ve size bir yerden bulaşmışsa kenardan kenardan bakarsınız ne yapabilirim ben diye. Ailemde öyle çok önemli siyaset adamları yok ama siyasete ilgili bir aileydik. Demokrat parti kökenli bir aileyiz. Benim için başkan adaylığı sürpriz olmadı. Özellikle Hüseyin başkanımıza 3 dönem kuralının uygulanacağını gördüğümüz andan itibaren iddialı bir aday haline geldim. Sonuç itibariyle nasip bu işler diyoruz, çünkü birbirinden kıymetli aday adaylarımız vardı bize nasip oldu.

ENERJİM ÇOK

Bizim özümüzde sözümüzde Başiskele. Biz buranın evladıyız, burada doğduk, burada büyüdük, burada yetiştik bu insanlar bizi yetiştirdi. İçinde yetiştiğimiz bu görevleri hep buradan aldığımız enerji ile yaptık. Başiskele’ye hizmet etmek için yetiştiğimizi düşünüyorum. Siyasette ve belediyecilikte naçizane bir birikimimiz oldu. Bu birikimi Başiskele halkına ödemek için iyi bir fırsat ve enerjimiz olduğuna inanıyorum. Başiskele’ye olan borcumuzu ödemeye geliyoruz. Başiskele’nin sokaklarında navigasyonsuz gezebilecek kadar ilçeyi iyi biliyoruz. Bisikletle gezdiğimiz sokaklar çünkü. Yaşadığımız yer, doğduğumuz yer, mezarımızın olacağı yer ve yine son nefesimizi vermek istediğimiz, dolayısı ile bu ilçeye hizmet eden bu ilçenin evladı olarak hizmet etmek istiyoruz.

1990’LARDA DENİZE GİRERDİK

Başiskele sahilde bulunan Lastik İş Sendikası’nın kafesinde körfeze karşı gerçekleştirdiğimiz ropörtajımızda Yasin Özlü önemli açıklamalara da yer veriyor. Özlü, “Bulunduğumuz yerde 1990’lı yıllarda ben denize girdim. Hemen burada teyzemin evi vardı, depremden yıkıldı. Teyzeme geldiğimizde buradan denize girerdik. Başiskele mavi bir elmas, yeşil bir zümrüt tevazu, samimiyet ve gayretle çalışarak gönül bağlarımızı daha da güçlendirmeye söz veriyoruz.  Ben rakiplerimin ne yaptığına değil partimin buradaki gücüne milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur ittifakına olan ilgisini biliyorum. Bizim burada rakibimiz Ak Partidir. Ak Parti kendi rakibidir. Ak Partilinin rakibi  yine başka yerde Ak Parti’dir. Daha önce aldığımız seçimlerdeki oyun daha üstünde ne kadar oy alırız ona bakıyoruz. Geçen dönem Başiskele’de Ak Parti yüzde 54 oy aldı. Bu seçimde yüzde 60’ın üzerinde oy bekliyoruz. Halk muhalefetin ne dediğine bakmıyor, biz iktidar nazmetti olduğumuz için bütün talepler bize geliyor.

HAYALLERİMİZ KİTAPCIĞA SIĞMAZ

Kadınlarla, yaşlılarla gençlerle artık bize Ak Parti belediyeciliğin sonucu olarak bizlere çöplerden, suların akmamasından bahsetmiyor. Genelde bizden daha mikro hizmetler talep ediyorlar. Hizmet alanında git gide genişleyen bir belediyecilik var. Bu 15 yıllık Ak Parti’nin belediyecilik serüveninden oldu. Yol yapmayı, su akıtmayı, çöp toplamayı kimse başarı olarak saymıyor ama bundan 15 yıl önce bunlar başarı hikâyeleri sayılıyordu. Başarı hikâyeleri daha spesifik alanlarda ve kişiye insanlara dokunur hizmetleri gerektirir. İşimiz zor ama bunu yapabilecek bilgimiz birikimimiz, enerjimiz heyecanımız var Allaha şükür. Beyannamemizde karşılığı olan rasyonel gerçekliği ve kaynağı olan yapılabilir projeleri yazmaya çalıştık. Başiskele ile ilgili hayallerimiz bir kitapçığa sığmaz. Belki ciltlerce onlarca yüzlerce kitapçık yapmak lazımdı ama özet bir beyanname hazırlamaya çalıştık. Burada yeni nesil belediyecilik anlayışımızı anlatmaya çalıştık. Güzel de ilgi gördü.

GENÇLER ÖN PLANDA OLACAK

Kocaeli’nin en genç belediye başkanı olarak burada ayrıcalıklar olmaması mümkün değil zaten. Bunu da Kocaeli Büyükşehir Belesiyesi’nin gençlik çalışmaları içinde olan biri olarak söylüyorum. Gençlik çalışmalarımız önümüzdeki dönem çalışmalarımızın merkezinde olacak. Güzel bir şehir inşa etsek de içindeki gençlerimizi ihya etmedikçe, hizmetler yerle bir edebilir. Gençlerimizin eğitilmiş hayatı mesleki birikimleri bizim için çok önemli olacak. Bunun içinde en önemli projemiz kariyer ve İstihdam projesini ortaya çıkardık. İlçemizdeki bu olanakları ilçemiz çevresindeki işgücü olanaklarıyla bir havuzda toplayacağız. Gençlerimiz,in ihtiyaçlarını eşleştirecek uzman ekipler kuracağız. Bütün sektörlerden ihtiyaçlarını belirleyip meslek kursları açacağız ve bu meslek kurslarını iş garantili kurslar olarak belirleyip Başiskeleli gençlere istihdam sağlayacağız” dedi.

YENİ KOMŞULARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Biz hiçbir zaman sevgi dilini, kardeşliği, samimiyeti bırakmayacağız.  Nihayetinde belki birileri burada aday olup bazı fitneleri ortaya çıkarıp buradan gidecekler ama ben belediye başkanlığı yapsam da yapmasam da yine bu sokaklarda yaşayacağım. Hızla gelişen ve göç alan Başiskele’de Yeni konut ve yerleşim alanlarıyla da önemli girişim ilişkileri var. Onlar bizim yeni komşularımız artık onlar da Başiskeleli ve gereken neyse kesintisiz hizmetimiz sürecek. Komşularımızdan destek istiyoruz.  Başiskele, mahallenin güzel kızı herkes ister, Allah inşallah bize nasip eder. Ocak ayından bu yana sahadayız ve 20 Bin kişiye ulaştık. Kadın ve gençlik kollarımız her gün yeni seçmene gidiyor. En güzel iletişimi bayanlarla kuruyoruz.

TOP KALEMİZİ BİLE GÖRMÜYOR

Anketlerde bize en yüksek oy gençlerden çıkıyor. 18-24 yaş arası gençliğin genç başkanı satın aldığını düşünüyorum. Gayretimiz Cumhur ittifakının oyunu almak ve bu yüzde 67’ye tekabül ediyor. 24 Haziran da Saadet Partisi’nin oyu burada yüzde 3’tü. Sahada çok fazla iyimserlik görüyorum. İkna edilemeyecek adamları zaten biliyoruz onlarla uğraşmıyoruz. Burada muhafazakâr kesimin Saadet Partisi’nin yaptıklarında da rahatsız olduğunu biliyorum. Biz burada tek kale maç oynamıyorsak da savunmada karşılaşmıyoruz. Bizim kaleye de gelemiyorlar, topu atıyorlar orta sahada kalıyor.

YASİN ÖZLÜ KİMDİR;

1980 yılında Başiskele'de doğdum, evli ve üç çocuk babasıyım. İlkokulu Yuvacık'ta, ortaokulu ve liseyi İzmit'te tamamladım. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldum ve sonrasında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Liderliğine her zaman hayran olduğum Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, 2001 yılında kurulan AK Parti'nin Kocaeli İl Gençlik Kolları kurucusu olarak bu hizmet yolunda bir nefer olmaya çalıştım. 2006- 2009 yılları arasında 2. Dönem Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı ve 2009 – 2012 'de AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeliği ile aktif siyasi çalışmalarıma devam ettim.

ULAŞIMPARK A.Ş’DE GENEL MÜDÜRLÜK

Türkiye Atletizm Federasyon Yönetim Kurulu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü üyeliği görevlerinde bulundum. Belde A.Ş. Gülen Yüzler Müdürlüğü ve ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem olarak görev aldım. Sırasıyla SekaPark A.Ş. ve Antikkapı A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttüm. 2015'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde tramvay ve çevre dostu akıllı otobüsleri Kocaeli'ne kazandırarak UlaşımPark A.Ş. Kurucu Genel Müdürü olarak kentime hizmet etme imkanı buldum.  Ulaşım alanında yeni bir dönemi kentimizde başlatmanın mutluluğuyla yeni hedefler ve projelerle; doğup, büyüdüğüm  topraklara hizmet etmek arzusuyla Başiskele Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde UlaşımPark A.Ş. Genel müdürlük görevimden istifa ettim.

ÖNCELİĞİMİZ TEVAZU, SAMİMİYET VE GAYRET

Tahsilini yaptığı iletişimde, aktif siyasete ve yönetim kademelerinde edindiğim nacizane bilgi ve  deneyimleri, Başiskele’mize  seferber etmek için bu göreve sizlerin desteğiyle talip olmaktayım. Bu birlik ve beraberlikle ilçemizin şehir standartlarını daha da artırmak; İlçemizi kültür, sanat ve irfanla zenginleştirirken, turizm alanında muazzam olan potansiyelimizi gelire, ekonomiye ve refaha dönüştürmek için çok gayret göstereceğiz. Ayrıca ilçemizin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimiz için 7 gün 24 saat durmadan yorulmadan çalışacağız. Birlikte başaracağımıza gönülden inanıyorum. Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Haydi Başiskele!

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf