Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Özkul Ve Şalgam Başkanlık İçin Yarışıyor

Kocaeli Kasaplar ve Celepler Odası’nın genel kurulunda oy verme işlemi başladı. Mevcut Başkan Rasim Özkul ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Şalgam başkanlık için yarışıyor Odanın…

Özkul Ve Şalgam Başkanlık İçin Yarışıyor

Kocaeli Kasaplar ve Celepler Odası’nın genel kurulunda oy verme işlemi başladı.

Mevcut Başkan Rasim Özkul ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Şalgam başkanlık için yarışıyor Odanın mevcut Başkanı Rasim Özkul, 3. dönemi için aday olurken Özkul’un yönetimindeki İsmail Şalgam da Özkul’un karşısına aday olarak çıktı. Kadıköy Mahallesi Bağdat Caddesi’nde bulunan yeni oda binasında gerçekleştiriliyor. Birlik adresinde gerçekleştirilen ve 215 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimde oy verme işlemi; saat 17:00’a kadar sürecek.

ODA BAŞKANLARI KATILDI

Kongrenin divan başkanlığını KESOB Başkan Vekili Ali Sarı, Divan Başkan Vekilliğini Bayram Kütük katip üyeliklerini İbrahim Üstün, Engin Aydınlı ve Çilem Atmaca üstlendi. Kongreye Kocaeli Esnaf Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Sarı, Adapazarı Kasaplar Odası Başkanı Levent Büyükdemir, Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, Kocaeli Mobilyacılar ve Marangoz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Arguner, Pastacılar Odası Başkanı Fatih Aysel, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mehmet Eken, Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir ve esnaflar katıldı.

UNVAN DEĞİŞTİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede akabinde faaliyet ve denetim raporları ile bilanço raporları oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. Akabinde oy verme işlemi gerçekleştirildi. Öte yandan odanın unvanı da Kocaeli Kasaplar, Celepler, Besiciler, Tavukçular, Evcil hayvan Bakımı, Ticaret Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak değişikliğe gitti. Üyeler bu değişiklik için de oy kullandı.

‘SAKATATÇIALRIN SORUNU ÇÖZÜLECEK’

Genel kurulda söz alan Kocaeli Kasaplar ve Celepler Odası Başkan adayı İsmail Şalgam, “Odamız 1965 yılında kurulmuştur. Odamızı kuranlardan bugüne kadar görev yapmış başkan ve yöneticilerden Allah razı olsun, ahirete intikal edenlere Allah'tan rahmet diler sağ olanlara sağlık ve esenlikler dilerim. Esnaf ve sanatkarlarımıza şu an bulunduğumuz yeri bizlere tahsis eden ve modern mezbaha kuran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a çok teşekkürlerimizi iletiyorum. Mezbahadaki sakatat ve derici arkadaşlarımızın sorunlarının çözümü için Büyükşehir’deki Genel Sekreter Yardımcımız Dr. Hasan Aydınlık’tan sorunun en kısa zamanda çözüleceğinin de sözünü almış bulunmaktayız” dedi.

‘ÜYELERİ DİNLEDİK’

Seçim çalışmaları sırasında tüm üyeleri gezmeye çalıştıklarını da ifade eden Şalgam, “Üyelerimizin sorunlarını yakından dinledik. Öncelikli sorunumuz etteki KDV'nin yüzde 1’e indirilmesiydi. Çok şükür etteki KDV indirildi. Kasaplarımız et fiyatlarını 5 ile 10 TL arasında düşürdü. Şimdi ise elektrik fiyatlarının artması büyük sorun. Ayrıca kasap arkadaşlarımız 10 kg kasap köftenin yanında 15- 20 Kg da kasap sucuğu yapma talebi var. Tavuk ürünlerinin izlenebilirliğinin koli üzerinden yapılmasını istiyoruz. Marketlerde et ve tavuk ürünlerinin satışı ile alakalı neler yapabiliriz ve esnafımızın işlerini nasıl artırabiliriz bu konuda da yetkililerle çalışmak istiyoruz. Sağlıklı et kasaptan alınır. Ahi Evran’ın da dediği gibi; ‘Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir, akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ saygılarımla” dedi.

‘ODAYI TOZ İÇİNDEN ÇIKARDIK’

Başkan adayı İsmail Şalgam’ın ardından konuşan Kocaeli Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Rasim Özkul, “Bu oda kurulduğu toz içindeydi. Odayı tozun içinden alık, bugünlere getirdik. Ondan hiç bahsedilmedi. Bu oda nereden nereye getirildi hiç bu konudan da hiç bahsedilmedi. Federasyon başkanımız Ankara’da Başkan adayı İsmail Şalgam’ın anlattığı sorunlarla ilgili bakan bey ile bakanlıkta iki gün boyunca görüşecek. Hepinizin bilgisi olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

RASİM ÖZKUL’UN YÖNETİM LİSTESİ ASİ

Mehmet Yazıcı Ali İhsan Seviş Gürkan Güncan Serdal Ürküt Cengiz Akarsu Erkan Duman

DENETİM KURULU ASİL

Ramazan Ok İlkay Çetin Recep Seyrek

İSMAİL ŞALGAM’IN YÖNETİM KURULU ASİL

Şenol Demirkol Yunus Şimşek Tufan Tuğcu Hamdullah Çelik Halil Karaman Mehmet Yağcı

DENETİM KURULU ASİL

Ali İhsan Sarı Mertcan Keser Enes Tekerci

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *