Özkaraaslan Disipline Sevk Edildi

Özkaraaslan Disipline Sevk Edildi

/
/

AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Özkaraaslan’ın sosyal medya hesabında paylaştığı bir gönderi sebebiyle disipline sevk edildiğini açıkladı.

Ülkemizde yaşayan muhacirleri rencide ettiği iddiasıyla parti disiplin kuruluna sevk edilen Başiskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Özkaraaslan, sosyal medyada yaptığı açıklamayla kamuoyundan özür diledi. Boşnak ailenin bir ferdi olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Mustafa Koral ise durumun kendisini bir hayli üzdüğünü ifade etti.

‘DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLADI’

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, “Başiskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Özkaraaslan’ın kendisine ait sosyal medya hesabından bir başkasına ait sözleri paylaşmak yoluyla Muhacir kökenli vatandaşlarımızı rencide etmesinden büyük bir üzüntü duyduk. Söz konusu paylaşım maksadını aşmakla birlikte kişiyi bağlayan bir paylaşım olmuş, partimizin görüş ve düşünceleriyle asla bağdaşmamıştır. Ben de anne-babası Bosna doğumlu, Boşnak bir ailenin ferdi olarak bu açıklamayı yapmayı kendime görev bilerek şunu belirtmeliyim ki Süleyman Özkaraaslan hakkında İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş’in talimatıyla disiplin süreci başlatılmıştır. Saygılarımla bilgilerinize sunarım” dedi.

‘ÖZÜR DİLERİM’

Başiskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Özkaraaslan ise yaptığı açıklamada “Kıymetli dostlarım değerli arkadaşlar sosyal medya üzerinden kendi sayfamda paylaşılan bir görselde bir yanlış anlaşılmaya mahal verebileceğimi fark ettiğimden bu açıklamayı yapmaya ihtiyaç duydum. görseldeki yazıyı paylaşma amacım tamamen ironiden oluşmaktadır. Paylaşırken ki amacım ülkedeki tüm etnik kökenlerle birlikte rahat ve huzurlu yaşayabileceğimiz ve devletimizin büyüklüğüne atıfta bulunmaktı. Ancak gördüm ki bir haber sitesinde bu yanlış anlaşılarak göçmenlerle ilgili düşüncemin farklı algılanmasına sebep verebilecek şekildedir. Bunu tüm dostlarım arkadaşlarım bilir ki Bulgaristan muhaciri de Yunanistan muhaciri de Suriye muhaciri de benim gözümde birdir. Bu ülkede birlikte yaşamamızdan gurur ve onur duyuyorum. İnancım gereği bir insanı diğerinden ayırmam. Eğer bir yanlış anlamaya sebep olduysam da tüm dostlarımdan arkadaşlarımdan ve kamuoyundan özür dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf