ÖZEL KÖRFEZİM 10 MİLYONLUK YATIRIMLA 25'Cİ YILINI KUTLUYOR

ÖZEL KÖRFEZİM 10 MİLYONLUK YATIRIMLA 25'Cİ YILINI KUTLUYOR

/
/

İlimizin başarılı eğitim kurumlarından Özel Körfezim Eğitim Kurumları 25. yılına girerken Kocaeli’nde 10 milyon TL’lik yatırıma imza atmaya hazırlanıyor.

Kurulduğu 1995 yıldan buyana anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren başarılarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Özel Körfezim Eğitim kurumları ,2020-2021 eğitim öğretim yılında hizmete açmaya planladığı 24 derslikli, 576 öğrenci kapasiteli Fen ve Anadolu lisesinin temelini Mart ayında atmayı planlıyor.

650 ÖĞRENCİSİYLE BAŞARIYA GİDİYOR

Körfez Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hamit Akar Sokak Mevlana Bulvarı İlimtepe yolu üzerinde hizmet veren Özel Körfezim Eğitim Kurumları,  20 bin dönüm alan üzerine 10 bin metre kare kapalı alanda 20’şer öğrenci sınıflarda toplam 52 derslikte hizmet veriyor. Doluluk oranı diğer okulların kapasite göre çok yüksek olan Anaokulunda 57, İlkokulda 243, Ortaokulda 350 olmak üzere toplam 650 öğrencisiyle 1995 yılında girdiği eğitim hizmetindeki sürekli artan başarı grafiğiyle emin adımlarla ilerliyor.

DEPREME DAYANIKLI MODERN  EĞİTİM KURUMU

17 Ağustos depreminin ardından yeniden yapılanma sürecine giren depreme dayanıklı, modern tesisinde anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren kurum, öğrenmeyi seven, yeteneklerini keşfetmiş, başarıyı yakalamış, insanlığa ve kültürel alanda donanımı yüksek mutlu bireyler yetiştirmek okul yönetiminin misyonları arasında yer alıyor.

AKADEMİK BAŞARILARA İMZA ATIYOR

Okulun kuruculuğunu İş adamı Hasan Yıldız ile Naci Akçay üslenirken, Genel Müdürlüğünü ilimizde geniş bir kesim tarafından tanınan eğitim ve idarecilik donanımı yüksek,  sosyal ve kültürel kişiliğiyle kenttin sevilen isimleri arasında bulunan Azmi Cihat Hatipoğlu üsleniyor. Okul müdürlüğünü Eyüp Sultan Keskin, Okulun Müdür yardımcılığını Aslıhan Günen ile Tahir Demir, Çiğdem Aytekin başarılı bir şekilde yürütüyor. Planlananın üzerinde doluluk kapasitesiyle hizmet veren Özel Körfezim Eğitim Kurumları aynı zamanda akademik başarısı ile sayılı okullar arasında disiplinli uygulanan sistematik işleyişiyle öğrencilerin başarılarını daha da yukarılara taşıyor.

HER DONANIMA SAHİP

Okulda dil eğitimi ileri seviyede öğrencilere verilirken, İngilizce dersleri uluslararası standartlarda Türk ve yabancı öğretmenler tarafından veriliyor. Okulda akademik gelişimlerin yanı sıra sanatsal, sosyal ve kültürel başarılarda ön planda. Fen, Bilgisayar laboratuvarı, 3D sınıfı, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Sınıfı, Jimnastik sınıfı, Futbol sahası, Voleybol Sahası, Basketbol, Masa tenisi sahaları, ileri teknoloji Destekli sınıflar, Speaking cafe,Satranç Sınıfı, Z Kütüphane, Çok amaçlı Konferans salonu, Sanat ve Aktivite bahçesi, Modern yemekhanesi ile eğitime ihtiyaç duyulan A'dan  Z'ye her şey bulunuyor.

500 TAM PUAN ALAN İKİ ÖĞRENCİ LGS'DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU 

Özel Körfezim Eğitim Kurumlarının başarıları arasında 2018-2019 yılında 8. sınıf Öğrencilerinden Özlem Merve Koca ve Sena Cimşit LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular. Okulun sportif faaliyetlerinde ise çim hokeyi Türkiye birinciliği, Jimnastik Türkiye ikinciliği, Yelkenciler Türkiye ikinciliği, Halkoyunları Küçükler ve yıldızlar bölge birinciliği vb gibi birçok kültürel ve sportif dalda dereceleri bulunuyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf