Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Ormanya Bayram Tatilinde Ziyaretçi Akınına Uğradı

Kocaeli'deki doğal yaşam parkı Ormanya, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Aşırı ilgi nedeniyle D-100 Karayolu Adapazarı istikameti Ormanya mevkiinde trafik kitlendi. Vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamadı.

Kocaeli'deki doğal yaşam parkı Ormanya, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Aşırı ilgi nedeniyle D-100 Karayolu Adapazarı istikameti Ormanya mevkiinde trafik kitlendi. Vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamadı. Yoğunluk sebebiyle Ormanya ana giriş kapısında izdiham yaşandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin en iddalı projelerinden Ormanya "Doğal Yaşam Parkı"  Bayramda tatilcilerin ilgi odağı oldu. Ramazan bayramının 9 gün olması sebebiyle Ormanya her bayram olduğu gibi bu bayram da ziyaretci rekoru yaşadı.Binlerce kişi ormanyayı ziyaret edebilmek için sabahın erken saatlerinde yola düştü. 

9 GÜNLÜK TATİLDE 250 BİN ZİYARETÇİYE ULAŞMASI BEKLENİLİYOR

Kartepe'de yaklaşık 2 bin dönümlük alanda kurulu, "Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı" Ormanya, kamp ve piknik alanlarıyla Ramazan Bayramı tatilini doğayla iç içe değerlendirmek isteyenleri misafir ediyor. Yaban Yaşam Alanı'nda yaban hayatını gözlemleme imkanı bulan, 26 kilometrelik doğa parkurunda yürüyüş yapıp bisiklet kullanabilen ziyaretçiler, flora, kelebek ve kuş gözlem etkinlikleri gerçekleştirerek, alandaki 7 doğal gölette biyoçeşitliliği inceleme fırsatı bulabiliyor. İlkbaharın gelmesiyle zengin bitki örtüsüyle karşılaşan, Kocaeli'ye ait endemik türleri görme deneyimi yaşayan ziyaretçiler, 52 türde 829 hayvana ev sahipliği yapan doğal yaşam parkında, kuşlar başta olmak üzere pek çok canlı türünü gözlemleyip doğanın içinde unutulmaz anlar yaşıyor. İstanbul, Bursa ve Ankara gibi büyükşehirlere yakınlığı ve ulaşım güzergahı üzerinde yer almasıyla tatilcilerin gözde rotaları arasına giren park, günlük ortalama 15-20 bin ziyaretçi sayısını katlayarak, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde 250 binden fazla ziyaretciye ulaşması bekleniliyor. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *