Onkoloji Çocuk Sınıfı 13 Haziran'da Açılıyor

Onkoloji Çocuk Sınıfı 13 Haziran'da Açılıyor

/
/

Kanser Hastası Çocuklarının  Eğitimi İçin Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Servise Sınıf açılıyor.

Özel Bilgili Kültür Okullarının Kış Şenliğinden elde edilen gelirle tefrişi yapılan KOÜ Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji servisindeki eğitim sınıfının açılışı 13 Haziran 2019 Perşembe günü yapılacak. Kanserli Çocuklara umut olabilmek amacıyla  Çocuk Onkoloji Servisinde kurulan hastane sınıfı, kanser tedavisi gören ve tedavi süreleri boyunca hastanelerde kalan çocukların eğitimlerini devam ettirebilmeleri amaçlacıyla hazırlanıyor.

Ali Aydemir’in kuruculuğunu üslendiği, Başiskele’de Özel Bilgili Kültür Okulları aylardır üzerinde çalıştıkları Sosyal Sorumluluk Projesini hayata geçiyor. Okulun Kış Şenliğinden elde edilen gelirle KOÜ Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji Servisindeki eğitim Sınıfı yeniden düzenlendi. Modern hala getirilen tüm materyalleri eksiksiz alınan sınıfta çocuklar keyifle eğitim alabilecek.  Sınıfın açılışı 13 Haziran Perşembe Saat:11.00’de törenle gerçekleşecek.

ONKOLOJİ SERVİSİNE SINIF YAPTILAR

Başiskele'de 2015 yılında kurulan Kocaeli’de önemli başarılara imza atmış  Özel Bilgili Kültür Okulları, sosyal sorumluluk alanındaki etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Özel Bilgili Kültür ‘Kış Şenliği’ sosyal sorumluluk projesinde elde edilen geliri, Lösemi hastası çocuklara destek olan ‘Bir Dileğim Var’ derneğine bağlamıştı. Bu bağışlarla elde edilen gelir KOÜ’deki Çocuk Onkoloji servisine sınıf yapıldı.

13 HAZİRAN’DA HİZMETE  AÇILIYOR

İlk yıl düzenlenen Kış Şenliği etkinliğinde elde edilen gelir LÖSEV'e, ikinci yılında elde edilen gelir Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne, geçtiğimiz yıl toplanan tüm gelir ise Down Sendromu Derneği'ne bağışlanmıştı. Özel Bilgili Kültür Okulları, bu yıl da ünlü oyuncu Alper Türedi'nin kurucusu olduğu Bir Dileğim Var Derneği'ni ağırlamıştı. Kurumsal firmaların da yer aldığı 55 stanttan elde edilen gelirin tamamı onkoloji servislerinde tedavi gören lösemi ve kanser çocuk hastalarının eğitimi için kullanılmak üzere Bir Dileğim Var Derneğine bağışlanmıştı. Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından yapılan sosyal sorumluluk projesine okulun velileri de destek olmuştu. Proje kapsamında okulda kurulan çeşitli stantlara, veliler evlerde yaptıkları yemekleri getirdi. Veliler ve okul yönetimi tarafından yapılan yiyecek ve içecekleri ise satmak öğrencilere kaldı. Öğrenciler yaptıkları satışlarla hem okulun sosyal sorumluluk projesine destek olmuş hem de yardımlaşma ve sosyalleşme ruhunu aşılamıştı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf