ÖMER ÇEKER; ETKİSİZ SENDİKA SAHA DIŞINA BIRAKILMALI

ÖMER ÇEKER; ETKİSİZ SENDİKA SAHA DIŞINA BIRAKILMALI

/
/

İlçe ve işyeri temsilcileri ile toplantı yapan Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, toplu sözleşmeyi gündeme getirerek “Yetkili ama etkisiz sendika nasıl ki kamu çalışanlarını yok saydıysa Kamu çalışanları da etkisiz sendikayı saha dışına bırakmalıdır” dedi.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, ilçe temsilcisi ve iş yeri temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıya İzmit İlçe Temsilcisi Ercan Öztürk, Derince İlçe Temsilcisi, Fatma Özcan, Gölcük İlçe Temsilcisi, Gürol Şanbayatlı, Körfez İlçe Temsilcisi, Muammer Erhan, Kocaeli Üniversitesi İş Yeri Baş Temsilci Özlem Çağın, Temsilci Yalçın Gül, Adem Ayata, Diş Fakültesi Dekanlığı İş Yeri Temsilcisi Eyüp Özoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi İş Yeri Temsilcisi, Nermin Kırlıoğlu, Serap Koçhisar, Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İş Yeri Temsilcisi, Mehmet Koşkan, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, İş Yeri Temsilci Osman Kılıç, Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İş Yeri Temsilcisi, Talip Doğan, Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi İş Yeri Temsilcisi, Gülcan Uygun katıldı.

‘SORUNLAR GÜNDEME GELMEDİ’

Toplantıda güncel konular hakkında temsilcileri bilgilendiren Başkan Çeker, Ağustos ayında yapılan toplu sözleşmeyi de değerlendirdi. Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Çeker, “Ağustos ayında yetkili sendika ile kamu işvereni arasında 2020-2021 yıllarında memurlara yapılacak zam ve sosyal hak artışlarının pazarlığının yapıldığı toplu sözleşme masasında memurların temsilcisi olduğunu iddia eden yetkili sendika sayesinde toplu sözleşme masası memura umut olma yerine, geleceklerinin karartıldığı masaya döndürülmüştür. Kamu çalışanlarının kronikleşmiş sorunları gündeme getirilmemiştir” dedi.

‘ETKİSİZ SENDİKA SAHA DIŞINDA BIRAKILMALI’

“Yetkili sendikanın hakem kuruluna vermiş olduğu iki üye kamu işverenin yanında yer alarak Hakem Kurulu’nun hazırlamış olduğu rapora şerh düşmemiştir” diyen Çeker, “Yetkili ama etkisiz sendika nasıl ki kamu çalışanlarını yok saydı ise kamu çalışanları misilleme yaparak yetkili ama etkisiz sendikayı saha dışına bırakmalıdır. Sendika olarak kamu çalışanlarına karşı olan sorumluluğumuzun yanında milletimize ve devletimize karşıda sorumluluklarımız var” ifadelerini kullandı.

‘TEREDDÜT ETMEYECEĞİZ’

Sözlerini sürdüren Çeker, “Kamu kurumlarından vatandaşlarımızın daha kaliteli ve hızlı bir şekilde sağlık hizmetine ulaşmasını engelleyen kurumları özel mülkleri gibi yönetmeye kalkan sağlık personelinin kadro unvanı dışında idari memurların yapacakları işlerde görevlendirilmek suretiyle yandaşlarına iltimas geçen uzun yıllar işe gelmeyen personel hakkında gerekli yasal işlemleri yapmayan sağlık bakanlığının teşkilat yasasına aykırı idareci atamaları yapan usulsüz uygulamaları alışkanlık haline getirmiş liyakatsiz ve ehliyetsiz idarecilere karşı mücadelemiz her zaman olduğu gibi devam edecektir. Gerektiğinde konuyu yargıya taşımakta tereddüt etmeyeceğiz” dedi.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf