O ZAMAN BİR ŞARKI ŞEÇ

O ZAMAN BİR ŞARKI ŞEÇ

/
/

Bu sabah, geçmişte güzel bir anı yaşarken çalan şarkıyı yıllar sonra tesadüfen radyoda duyunca yine o dakikalara dönmüşken buldum kendimi!!!

Geçmişe dönmek için zaman makinasına binip ışınlanmaya gerek yoktur bir melodi ile bunu başarmak çok daha kolay inanın buna.

Tabii sadece mutlu anlar aklına gelir diye de bir şey yok keşke olsa. Ama hayat bu acının içinde tatlı tatlının içinde bir yudum da olsa acı vardır mutlaka. 

Çok eskilerin veya hiç eskimeyenlerin,Yapılan hataların,yanlış anlaşılmaların, sonunu düşünüp de kahraman olamadığın hikayelerin toplanıp da can yaktığı keyifsiz zamanlar vardır ya !

işte tam da böyle duygular yumağında belki kafa dağıtır umuduyla takıp kulaklığı başlattığın melodilerde bir şarkı sözünde takılıp kalırsın işte öyle büyülü bir şeydir müzik.

Ruhun ihtiyacıdır.

Sessizliğe sığınmaktan çok daha iyidir.   

Platon’un müziğin iyileştirme özelliğini bir çare olarak kabul ettiğini biliyor muydunuz?Peki sultan II. Beyazıt’ın Edirne’de hastalara müzik tedavisi yapılmasını emrettiğini.

Yüzyıllar var insanoğlu en ilkel enstrümanlarla bile melodilerin büyüsüne kapılmıştır. Bir müzik aleti çokta önemli değil bir ıslık sesi  bile insanı mutlu etmeye  yetmiş artmıştır zaman zaman...

Müzik tüm insanlığın ortak diliymiş meğer her ruh haline uyan sadık bir dostmuş meğer Sezen Aksu’nun da dediği gibi O zaman şarkı söylemek lazım avaz avaz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf