Müzikal Tiyatro Ayakta Alkışlandı

Müzikal Tiyatro Ayakta Alkışlandı

/
/

Fahrettin Paşa Ortaokulu drama Kulübü öğrencileri tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde sahnelenen "İstanbul Efendisi" adlı Müzikli komedi oyunu ayakta alkışlandı. 

Okulun İngilizce ve Drama öğretmeni Arzu Gümüş Sağlam tarafından hazırlanan oyun, kostümleri, dekoru, şarkıları, dansları ve sözleri ile en önemlisi oyuncuların performansı ile tadı damakta kalan bir lezzet yarattı.

24 KİŞİ SAHNE ALDI

Fahrettin Paşa Ortaokulunda  24 kişilik öğrenci kadrosuna ( Savleti:Ahmetcan Oğuz, Afet:Fatma Bilgin, Feraset: Rümeysa Aladağ, Esma: Zeynep Ersoy, İrfan: Furkan Dal,  Menteş: Eren Dinç, Ferhat: Mertcan Bayhan,  Safi: Hamza Yiğit Ceylan, Dilara: Gülsıla Coşkun, Dilaver: Enes Yaman, Fidan: Aleyne Çetin, Fahrettin: Ömer Faruk Kuzu, Yuvan: Büşra Yudum Olgun, Durmuş: Şevval Satan, Cariyeler: Sudenur Yılmaz, Büşra Kılıçaslan, Zeynep Bengü Aydoğmuş, Sudenur Zengin, Fatma Ersoy, Sümeyye Batmaz, Rüya Yakar, Eylül Yağcı Muhafızlar: Furkan Zengin, Gürkan Arslan) Müzik öğretmeni Eda Kurt ve saz ekibi de eşlik ettiler. Ut'da, Faruk Ertok ve Enver Yaman, Kanun'da Uğur Özkalaycıoğlu, Keman'da Seyit Gül, Kemane'de Erdoğan Eldem ve Ritim'de Necmi Akcan oyuncuların performansını daha da renklendirdiler. 

BAŞARIYA PLAKET TAKDİM EDİLDİ 

Geçen seneki başarılarına bir yenisini daha ekleyen Drama Kulübü öğrencilerini çok sayıda öğretmen, öğrenci ve davetli izledi. Bir buçuk saat süren gösterinin sonunda Türkçe öğretmeni Zeynep Uğuroğlu sunuculuğunda kısa bir konuşma yapılarak Atatürk'ün güzel sanatlara verdiği önem de vurgulandı. Ardından sahneye Arzu Gümüş Sağlam'a plaketini vermek üzere Türk Eğitim Sen Şube başkanı Yaşar Şanlı  davet edildi. Müzik öğretmeni Eda Kurt'a ise plaketini Kandıra Cezaevi Tabur Komutanı Binbaşı Halil Saylan sundu. Sağlık nedenlerinden dolayı gösteride bulunamayan Okul Müdürü Cahit Genç yerine Okul Müdür Vekili Hora Küçükkaraca ve Müdür Yardımcısı Pelin Saylan da saz ekibinin plaketlerini takdim etti.Son olarak başarılı performans sergileyen öğrencilerin  başarı belgelerini dağıtıldı.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf