Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Mustafa Ersoy; 2024 Yılı Sağlık, Huzur Ve Barış Getirsin

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube başkanı aynı zamanda Kurtdere Mahalle Muhtarı Mustafa Ersoy dördüncü dönem Kurtdere Mahalle muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube başkanı aynı zamanda Kurtdere Mahalle Muhtarı Mustafa Ersoy dördüncü dönem Kurtdere Mahalle muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. 

Başkan Ersoy, 2024 yılının hizmet yılı olacağını ifade ederek kalan işlerimizi tamamlamak, hizmetlerimizi vatandaşlarımızla bulaştırmak için adayım destek bekliyorum. Yeni yıl dileklerinde de bulunarak, ekonomik acıdan zor bir dönem geçirdik. Temennim tüm bunları geride bırakacak bir yıla girmemiz. Bu zor dönemde güçlü ve birlik olmalıyız dedi. 

"BARIŞ, SAĞLIK VE HUZUR DİLEDİ"

Ersoy: 2024 yılı için tün dünyada ve ülkemizde barış ve sağlık dileklerinde bulunurken, 2023 yılında özellikle Kahramanmaraş depreminden dolayı biraz hüzünlü geçti. Ekonomik sıkıntılarımız malum vatandaşlarımızın belini büktü. İnşallah 2024 yılında daha güzel huzurlu ve mutlu, ekonominin daha güzel olduğu yaşanılabilir bir Türkiye temenni ediyorum.Tüm muhtarlarımıza da yeni seçim döneminde başarılar diliyorum. Muhtar adayı olmayacak ve muhtarlığı bırakan arkadaşlarımıza da bundan sonraki hayatlarında sağlık sıhhat ve huzur dolu bir ömür diledi. 

"YENİDEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ersoy; İzmit İlçe’mizde 102 muhtarlığımız var. Türkiye Muhtarlar Derneğimizin de 70 üyesi bulunmakta. 1 Ocak 2023 itibariyle İzmit İlçe’mizin 102 muhtarlığından 40’ı Kırsal Mahalle muhtarlığına dönüştürüldü.  Seçildiğim günden buyana mahallemle ilgili eksikleri tamamlamak için çalıştım.  İnşallah 2024 yılında da tekrar Kurtdere Mahalle Muhtarlığına adayım. Yarım kalan işleri tamamlayabilmek adına, Kurtdere mahallesini daha güzel bir konuma getirip, hizmetleri vatandaşlarla buluşturmak amacıyla  2024 yılında da Kurtdere Mahalle muhtarlığına adayım dedi.

"4O MUHTARLIK KIRSAL MAHALLEYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ"

2014 yılında yürürlüğe giren kanun ile  büyükşehirlerin mahalle muhtarlıklarının köy tüzel kişiliği kaldırılarak mahalle konumuna dönüştürülmüştü. Bu konudaki mağduriyetlerimizi İçişleri Bakanlığımıza ilettik. Akabinde tekrar bir çalışma ve düzenleme yapılarak bazı mahallelerimiz kırsal mahalleye dönüştürülmesi bu şekilde cevap buldu. 1 Ocak 2023 tarihinden buyana tüzel kişiliği kalkan köylerimizin kırsal mahalleye dönüştürüldü. Kırsal mahallelerimizdeki su abonelerimizim, vergi harçlarımız ve inşaat ruhsat harçlarımızdaki indirimlerden faydalanıyoruz dedi.

"KÖYLERİMİZ DEPREME HAZIR"

Ersoy; Kocaeli’mizin deprem fay hattında olmasından dolayı gelecek dönem de inşallah Kocaeli’mizde kentsel dönüşüm çalışmalarını bizler bekliyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz, inşaat mühendisleri odamız ile ortak bir çalışma yaptı. Bunun sonuçlarını mutlaka önümüzdeki aylarda Kocaeli kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kocaeli’de bir kentsel dönüşüm hareketi doğru bir tercih ve seçenek olduğuna inanıyorum. Köylerimiz depreme hazırlıklı özellikle İzmit’te 1999 depreminden sonra kırsaldaki binaların tamamı yenilendi. Ve 1999 depren sonra yapılan binaların tamamında kontrollü ve denetimli binalar yapıldı. 1999 depreminden önce yapılan binalar özellikle kırsal alandakilerin olası Marmara depreminden mutlaka etkilenir ancak büyük bir mağduriyet yaşanacağını düşünmüyorum. Yine de Allah beterinden saklasın Allah yaşatmasın diyorum. Ancak şehirde mutlaka kentsel dönüşümün olması gerekiyor sözlerine yer verdi.

"BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİ ÜRETİMİ TEŞVİK ETTİ"

Açıklamalarında çiftçilerin beklentilerini de dile getiren Ersoy, mazot, gübre, yem fiyatların artmasından dolayı sıkıntılar yaşanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz son dönemlerde yapmış olduğu mazot, gübre, yem bitkisi destekleri vatandaşımızda bir karşılık buldu. Ve üretimi teşvikte etti. Vatandaşımız en azından bu desteklerle alıyor ve ekiyor. Üretime mutlaka bir katkısı oldu. Vatandaşlarımız doğru ve bilinçli toprak tahlili yaptırarak tarım yaparsa yine eski üretime kavuşacağına inanıyorum dedi. Eskiden babalarımızdan atalarımızdan kalma yöntemlerle yapılan tarım kalmadı, teknoloji ile yapılan tarım ciddi karşılık gördü.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin tüm çiftçilerimize toprak tahlili konusunda destek vermesi ve üreticilerimiz bilinçli tarım yapmaları kazançlı olmuştur. Bakanlık nezdinde bir üretim planlaması yapılması ve hisseli arsaların satılmadan üretime kazandırılması gerekiyor.

"KIRSALDA ULAŞIM SORUNUMUZ KALMADI"

Kırsal mahallelerimiz en büyük sorunu ulaşımdı. Konuyu başkanımız Tahir Büyükakın’a ilettik. Talebimiz ve projemiz sağ olsun kabul gördü. Ve Büyükşehir kırsal mahalle hatlarını kiralayarak ulaşımı kesintisiz hale (7-24) getirdi.  Bugün tüm mahallelere sağlıklı bir ulaşım sağlıyor. Şehre gidip gelebiliyor hatta şehir merkezindeki vatandaşlarımızda köylerine rahatlıkla gidip yerleşebiliyorlar. Ulaşım konusunda endişeleri kalmadı. Kocaeli’nin yüzde 70 köylerinde doğalgazda tamamlandı. Tüm Köylerde doğalgazda olması köylerde yeniden yaşan sağladı. Köylere yerleşim için artı bir değer kazandırdı. Köylerde taşımalı eğitimde de sorunumuz kalmadı. Mahallelerimizdeki öğrencilerimiz belirli noktalardaki okullara taşınıyor. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli hassasiyeti gösteriyor. Tek sorunumuz fiyatlardaki artışlardan dolayı taşıyıcı firmalar mustaripler. Fiyatların biraz daha güncellenip daha iyi ve kaliteli hizmet yakalanabilir dedi.

"BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR ETTİ"

Başkan Ersoy; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a  biz muhtarların talep ve doğrultusunda muhtarlara muhtarhane gibi bir tesis kazandırdı. Önceden bir toplantı ve etkinlik yaparken sıkıntı yaşıyorduk. Veya bir araya gelmek için yer arıyorduk. Muhtarhane sayesinde muhtarlarımızla bir araya gelip sohbet etme, etkinlik ve toplantılarımızı yapıp ziyaretçilerimizi burada ağırlıyoruz. Bizlere böyle güzel bir hizmet kazandırdığı için tüm muhtarlar adına kendisine teşekkür ediyorum dedi.

MUSTAFA ERSOY KİMDİR;

1974 İzmit Doğumluyum, İlk ve Ortaokulu İzmit’te,  liseyi İzmit Namık Kemal Lisesinde tamamladı. 2009 yılında Kurtdere Mahalle muhtarı olarak seçildi. 3 dönemdir muhtarlık görevini başarıyla yürütüyor.  Evli 2 erkek bir kız babası olan Ersoy aynı zamanda ticaretle uğraşıyor. 2021 yılında Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı olarak göreve getirildi ve halan aynı görevi yürütmekte. Nüfusu 230 olan İzmit’te 25 km uzaklıkta İzmit İlçe’mizin doğusunda bulunan Kurtdere Mahalle Muhtarı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *