Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Mühendislik Fakültesinden Akademik Kurul Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu, Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk'ün katılımı ile gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesinden Akademik Kurul Yapıldı
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu, Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk'ün katılımı ile gerçekleştirildi. Mühendislik Fakültesi Akademik Kuruluna Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Öğüt, Dekan Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Süleyman Yiğit bölüm başkanları ile öğretim üyeleri katıldı. Akademik kurul, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu Dekan Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik’in sunumu ile başladı. Mühendislik Fakültesi’nin güncel durumu ile ilgili bilgiler paylaşan Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik, akademik kadroların durumu, eğitim öğretim yılı istatistikleri, fiziki olanaklar gibi konularda bir sunum gerçekleştirirken Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Müslüm Arıcı ise 2023 Yılı Akademik Faaliyetleri ile ilgili bilgiler aktardı. 

'GÜNCEL VE DİNAMİK BİR FAKÜLTE'

Mühendislik Fakültesinden iayrı bir konumda bulunduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk: “Her dönem için çağın gereklilikleri doğrultusunda güncelliğini koruyan ve her daim de güncel ve dinamik kalacak bir fakültedir Mühendislik Fakültesi. Çünkü mühendislik disiplini, teknolojik ilerlemelerin ve yeniliklerin öncüsü olarak önemli bir role sahiptir. Bu nedenle bizler mühendislik fakültesi olarak eğitim ve araştırma çalışmalarımızı sürekli olarak geliştirmeye ve yenilemeye önem vermekteyiz.” dedi. Kocaeli Üniversitesi’nin Aday Araştırma Üniversitesi olarak seçilmesine de değinen Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk: “Bildiğiniz üzere üniversitemiz YÖK tarafından aday araştırma üniversitesi ilan edildi. 2 yılın sonunda gerekli 32 kriteri sağlamamız durumunda araştırma üniversitesi olacağız. Araştırma üniversitesi olmak demek en iyi üniversiteler olmak demek. Pek çok alanda destek almak demek. Ama bu zorlu bir süreç ve bu noktada Mühendislik Fakültemize önemli görevler düşüyor. Yakın zamanda açıklanan TÜBİTAK 2209/A ve 2209/B Öğrenci Proje destek programı sonuçlarına göre Mühendislik Fakültemiz proje başvuru sayısı ve kabul oranı konusunda önemli başarılara imza attı. Bu nedenle destek alan öğrencilerimizi ve danışman hocalarını tebrik ediyorum.” dedi. Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün konuşmasının ardından, öğretim üyelerinin talep ve isteklerini dinledi. 2023 yılında yapılan akademik faaliyetlere göre ilk üçe giren bölümlere ve akademisyenlere teşekkür belgesinin verilmesi ardından Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu sona erdi. 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *