Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Motosiklete Binip Büyük Filistin Konvoyuna Destek Verdi

İsrail tarafından Filistin ve Filistinli insanlara uygulanan saldırılara duyarlılığı arttırmak için Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri öncülüğünde konvoy düzenlendi.

Motosiklete Binip Büyük Filistin Konvoyuna Destek Verdi

İsrail tarafından Filistin ve Filistinli insanlara uygulanan saldırılara duyarlılığı arttırmak için Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri öncülüğünde konvoy düzenlendi. Katılımın geniş olduğu konvoya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da motosikletle katıldı.

7 Ekim’de Hamas tarafından İsrail’e yönelik başlatılan Aksa Tufanı Operasyonu sonrası İsrail tarafından Filistin’e ve Filistinlilere yönelik ağır saldırı başlatıldı. Yaklaşık 8 aydan beri süren saldırılarda binlerce kişi hayatını kaybederken milyonlarca insan da yaşadığı yerden zorunlu göç etti. İsrail’in hastane, okul, kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden gerçekleştirdiği saldırılara dünya çapından tepkiler yükselirken Türkiye genelinde de benzer tablolar yaşanıyor. Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri de bu kapsamda bir konvoy düzenledi. Filistinlilerin yaşadıkları acıya ve zor duruma duyarlılığı arttırmak ve dikkat çekmek için düzenlenen konvoyda Türk ve Filistin bayrakları birlikte sallanıldı. 

PEK ÇOK ARAÇLA KATILIM SAĞLANDI

Konvoy İzmit’teki İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nin yıkılan binasının otoparkından başladı. Konvoya katılacak araçlar ve STK’lar otoparkta toplandı. Başta motosikletler olmak üzere otomobil, ATV araçlar, dağ araçları, çekiciler, servis araçları, arama kurtarma araçları konvoya katılmak için otoparka geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın kullanacağı motora binmesiyle konvoy başladı. Otoparktan start verilen konvoy Ömer Türkçakal Bulvarı İzmit Sanayi Sitesi ışıklarından İzmit yönüne dönülmesiyle, D-100 Ankara istikametinden Kandıra Sapağı’na ulaşılmasıyla sürdü. Kandıra Sapağı’nda konvoya taksiciler de katıldı. SEKA Devlet Hastanesi’ne kadar gidildi, D-100’den Kandıra Sapağı’na dönüldü. Konvoy Kandıra Sapağı’nda sona erdi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *