Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger İstifa Etti

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen kongre sonucu yeniden başkanlığa seçilen Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger, artan iş yoğunluğu sebebiyle görevini bıraktığını açıkladı.

Mimarlar Odası Başkanı Alper Dülger İstifa Etti

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen kongre sonucu yeniden başkanlığa seçilen Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger, artan iş yoğunluğu sebebiyle görevini bıraktığını açıkladı.

TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, geçtiğimiz ocak ayında 12. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirmiş, kongre sonucu odanın mevcut başkanı Alper Dülger yeniden başkanlığa seçilmişti. Kongrenin ardından mazbatasını alan Dülger, yeni yönetime dair görev dağılımını da gerçekleştirdi. Aradan geçen yaklaşık üç ayın ardından Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger, sürpriz bir kararla görevini bıraktığını açıkladı. Dülger, artan iş yoğunluğunu sebep göstererek yurt dışındaki çalışmalarının görevini uzaktan yürütmeye imkan vermediğini açıkladı.

“ ÇOK ÇABA SARF ETTİK”

Dülger’in istifa açıklaması ise şöyle: “Meslektaşlarımızla birlikte yürüdüğümüz ve mesleğe sahip çıktığımız uzun bir yürüyüşün kendi tarafımdaki kısmını tamamladım. Yola çıkarken verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çok çaba sarf ettik. Ancak yol bugün bizi başka yerlere götürüyor. Yurt dışında artan iş yoğunluğum Mimarlar Odası başkanlığı görevini uzaktan yürütmeyi imkansız kılıyor. Bu sebeple bugün itibariyle Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanlığı görevimden ayrılıyorum.

‘YOLUNUZ AYDINLIK OLSUN’

Görevi devralacak arkadaşlarımızın vazifeyi başarıyla sürdüreceğine inancım tam. Kenti ilgilendiren tüm konularda bizlerle birlikte olduğunuz, meslek odamızın bilim ve tekniği savunan sesini tüm kamuoyuna duyurmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Mimarlar Odası; Halkevi gibi kültür miraslarına sahip çıkmaya, çevreyi kirletme riski çok yüksek olan yapılaşmalara karşı doğayı savunmaya, mesleğin gelişimi için üstlendiği vazifeyi kararlılıkla sürdürmeye şüphesiz devam edecektir. Her birinize görevlerinizde başarılar diliyorum. Yolunuz aydınlık olsun.”

 
Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *