Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Milli Mücadelenin 100. Yıl Anısına Hatıra Ormanı Oluşturdular

Orman Genel Müdürlüğü ve Türk Ocakları Genel Merkezi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Genel Merkez ve tüm şubelerde hayata geçirilen hatıra ormanının Kocaeli’nde pl…

Milli Mücadelenin 100. Yıl Anısına Hatıra Ormanı Oluşturdular

Orman Genel Müdürlüğü ve Türk Ocakları Genel Merkezi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Genel Merkez ve tüm şubelerde hayata geçirilen hatıra ormanının Kocaeli’nde planlanan bölümüne Türk Ocakları kurucularından "Dilde Fikirde İşte Birlik" diyerek Turan fikrinin bir nevi manifestosunu yazan İsmail Bey Gaspıralı ismi verildi.

İzmit merkeze bağlı Çamlıbel Orman İşletme şefliği sorumluluk analında bulunan Taşköprü 240. Bölüm mevkisinde düzenlenen hatıra ormanı açılışında konuşan Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir Türk Ocaklılar olarak buruk bir mutluluk yaşıyoruz.

Mutluyuz çünkü Türk milliyetçiliğine ömrünü vakfetmiş Turan Fikrinin bedelini ömrü boyunca ödemiş mütefekkir dava insanı Türk Milliyetçisi İsmail Bey Gaspıralı adını ilimizde yaşatıyoruz, Mutluyuz çünkü Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin diyen peygamberimizin öğüdünü yerine getiriyoruz, Mutluyuz çünkü dünya çoraklaşmaya giderken Devletimizin önem verdiği ağaçlandırma mücadelesine katkı sağlıyoruz. Ancak hüzünlüyüz çünkü covid 19 isimli salgın bir hastalık nedeniyle zor günlerden geçiyoruz, virüsün bulaşma riski dolayısı ile geniş katılımlı bir etkinlik gerçekleştiremediğimiz gibi planladığımız gibi fidan dikerek ormanımızı tamamlayamadık!

Ancak; Millî Mücadele'nin 100. yılında Türk Milliyetçileri olarak buradan söz veriyoruz, Yüce Allah nasip ederse riskli günler bitince ekemediğimiz fidanları tek tek ekip faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz bu vesile ile bize gereken tüm desteği sağlayan İzmit Orman İşletme müdürü sayın Mustafa İşçioğlu beye ve ve Orman işletme çalışanlarına teşekkür ederiz, diyerek sözlerini tamamladı.  Ağaçlandırma etkinliğine katılan Yücel Alpay Demir, Mustafa Arha, Sezin Türkkal, Taner Çetinkaya, Şenol Karamus ve Bülent Fırat Cumhuriyetimizin 100. Yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutladıklarını ve inşallah seneye daha geniş katılımlı faaliyetlerde bir araya gelme temennilerini beyan ettiler.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *