Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Milletvekillerinin Zamlı Maaşları Belli Oldu!

Memur maaşlarına gelen zamla birlikte milletvekillerinin maaşları da artış gösterdi. Emekli milletvekilllerinin maaşı 230 bin TL'yi aştı. Memur maaş zamlarının belli olmasıyla birlikte milletvekillerinin yeni maaşları da ortaya çıktı.

Milletvekillerinin Zamlı Maaşları Belli Oldu!

Memur maaşlarına gelen zamla birlikte milletvekillerinin maaşları da artış gösterdi. Emekli milletvekilllerinin maaşı 230 bin TL'yi aştı.

Memur maaş zamlarının belli olmasıyla birlikte milletvekillerinin yeni maaşları da ortaya çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun ( TÜİK) ilan ettiği 2023 yılı enflasyon verileriyle birlikte 2024 memur ve memur emeklisi ile SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı belli oldu.

Aralık enflasyonunun yüzde 2,93 civarında gerçekleşmesiyle, memur ve emeklisinin enflasyon farkı alacağı ve yüzde 15’lik toplu sözleşme zammı ile birlikte alacağı kümülatif zam yüzde 49,25'e ulaştı.

 

Milletvekilli maaşı 91 bin TL'den 136 bin TL'ye yükseldi.

Emekli milletvekili maaşları ise 65 bin TL'den 97 bin TL'ye yükseldi.

Böylece hem emekli hem milletvekili olanların maaşları 233 bin TL'ye ulaştı. TBMM'deki 600 milletvekilinin yaklaşık 300'ünün emekli milletvekili maaşı aldığı ortaya çıkmıştı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *