Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Lütfü Türkkan CHP’ye mi Geçiyor?

CHP Kocaeli İl Başkanlığının düzenlediği ve milletvekillerinin de katıldığı basın toplantısında İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın CHP’ye geçeceği iddiaları soruldu.

 Lütfü Türkkan CHP’ye mi Geçiyor?

CHP Kocaeli İl Başkanlığının düzenlediği ve milletvekillerinin de katıldığı basın toplantısında İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın CHP’ye geçeceği iddiaları soruldu .

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı bugün Derince Yelken Kafe’de basın toplantısı düzenledi. Sabah saatlerinde gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Sarı’nın yanı sıra Kocaeli Milletvekilleri Nail Çiler, Harun Yıldızlı ve Muhip Kanko, Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık ve il yöneticileri katıldı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise şehir dışında olduğu için toplantıya katılmadı.

SARI; BİRİNCİ PARTİ OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

İl Başkanı Bülent Sarı konuşmasında şunları söyledi: “Kocaeli’de 3 belediye aldık. Belediye başkanlarım ve milletvekillerim ile beraberiz. Fatma Hanım,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tarihi kentler birliği toplantısında olduğu için toplantımıza katılamadı. Emekçiler mitinginin 30 Haziran’da Gebze’de olması planlanıyor. Çalışmalarımızla öğrencinin, işçinin, halkımızın sesi olmaya devam ediyoruz. Kocaeli’de de birinci parti olmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Belediyelerimiz de farklarını hissettiriyor. Sosyal belediyecilik anlamında önemli adımlar atmışlardır. Pazar günü il danışma kurulu toplantımız var. Danışma kurulları bizim için önemli bir yol haritası olacaktır.” dedi. 

“TÜRKKAN CHP’YE GEÇECEK Mİ?” 

Meral Akşener’in Genel Başkanlığı bırakması sonrası İYİ Parti’den CHP’ye geçişler kapsamında Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın CHP’ye geçip geçmeyeceği sorusuna İl Başkanı Bülent Sarı, “Çalışmalarımız oluyor. Harun Vekilin bu konuda çalışmaları var” diyerek topu Milletvekili Harun Yıldızlı’ya attı.

“ABİ GELİYOR MUSUN DİYECEĞİM” 

Konuyu değerlendiren Yıldızlı, “Sayın Lütfü Türkkan bizim ağabeyimiz .Bizim de 4-5 senedir bir ittifakımız vardı. Grup Başkan Vekilliği de yapmıştı. Genel Başkanımız ile de ilişkisi iyi. Mecliste görüyoruz. Kendisine ile görüşme yapmadım. Abi hayırdır geliyor musun diye soracağım. Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimden ciddi bir başarı ile çıktı. Bu toplum bize kredi açtı. Bize verdiği kredinin farkındayız. Şımarmadan, kimseye yukarıdan bakmıyoruz. CHP Türkiye’nin çimentosu. Kimseyi ayırt etmeden, görüşüne bakmadan mücadele etmeye devam edeceğiz. Alternatif Cumhuriyet Halk Partisidir. Yükselen Değer Cumhuriyet Halk Partisidir. 2,5-3 sene erken seçim gündeme gelmez diye tahmin ediyorum. Seçmen bize şans verdi. İstanbul ve Ankara’da yaptığımız çalışmalar değer gördü. Halk bize şans verdi. Halkın güvenini kazanmış şekilde iktidar olacağız” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *