Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kuaförler Odası Çok Dertli

Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Doğar, beli iyice bükülen esnafa acilen destek verilmesi gerektiğini belirtti. Yazılı bir açıklama yayınlayan Doğar, son tedbirlerle iyi…

Kuaförler Odası Çok Dertli

Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Doğar, beli iyice bükülen esnafa acilen destek verilmesi gerektiğini belirtti. Yazılı bir açıklama yayınlayan Doğar, son tedbirlerle iyice çıkmaza giren esnafın artık elinden tutulması gerektiğin ifade etti. Doğar’ın açıklaması şöyle:

Pandemiden de alınan tedbirlerden de en çok esnafımız etkilendi. 415 meslek kolundaki A’dan Z’ye tüm esnafımız gerek tamamen gerek yarı kapasitede kapanarak Mart ayından bu yana bir türlü belini doğrultamadı. Öncelikle esnafın kendisine ve yanında çalışanları için asgari ücret düzeyinde nakit desteği, daha sonra kredi borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi gibi desteklerin verilmesi artık şart hale geldi.

ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ

Mart ayından bu yana pandemiden ve belirli aralıklarla alınan tedbirler ile kapanan ya da çalışma saatlerine sınırlama getirilen esnafımız çok zor günler geçiriyor. Tam işlerini yoluna koyacakken yeni tedbirler yine esnafımızın belini büküyor. Tüm tedbirlere harfi harfine uyan ve riayet eden esnafımız bu süreçte destek bekliyor. Bu desteklerin başında faizsiz krediden çok, esnafımız ve yanında çalışanları için nakit desteği verilmeli.

FATURA VERGİLERİ KALDIRILMALI

Esnafımız, dükkanlarının kapalı oldukları dönemde elektrik, su, doğalgaz gibi faturalarından muaf olmalılar ve pandemi sonrası da bu faturalardan vergiler kaldırılmalı. Öte yandan vergi, prim, kredi borçları da faizsiz olarak ertelenmeli. Yeni yapılandırma tekrar görüşülerek en az 6 ay ödemesiz 60 ay vade olarak yeniden düzenlenmeli. Yüzde 70’i kiracı konumunda olan esnafımıza kira yardımı yapılmalı. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *