KTM Yeni Dönemde Sanatçı Yetiştirecek

KTM Yeni Dönemde Sanatçı Yetiştirecek

/
/

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Müziği eğitimine başlıyor. Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Müziği Anasanat Dalı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 20 kişilik kontenjan açarak öğrenci alacak.

Ses eğitimi, ud, lavta (İstanbul Lavtası), tanbur, kanun, ney, klasik kemençe (İstanbul kemençesi), kudüm gibi derin kültürümüzün kadim çalgılarının eğitimi verilecek. Konservatuvarda Klasik Türk Müziğini koruma ve yaşatma görevini sürdürecek yetkin öğretim kadrosu da bulunuyor.

SINAV 4 EYLÜL’DE

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün de sanata olan ilgisi ve desteği ile harekete geçen bölüm için aynı zamanda 2005 yılından bu güne öğretime devam eden Türk Halk Müziği Anasanat Dalının, Klasik Türk Müziği ile birlikte ülke sanat ve bilim yaşamında daha aktif ve etkin rol oynayacağı belirtildi. 31 yaşından gün almamış ve TYT sınavından 200 puan ve üzeri alan adayların 26, 27, 28, 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapacağı başvurunun ardından yapılacak olan özel yetenek sınavının tarihi Türk Müziği Bölümü için 4 Eylül 2019. 

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf