KOÜ İLE BASK, 11 MADDEDE ANLAŞTI

KOÜ İLE BASK, 11 MADDEDE ANLAŞTI

/
/

KOÜ ile BASK, üniversite çalışanlarını ilgilendiren 11 maddede anlaşmaya vardı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Sağlık konusunda yetkili sendika olan Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli şubesi arasında 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları kanununun 22. Maddesi uyarınca Kurum İdari Kurulu (KİK) toplantısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Üniversitesi heyetinde Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Prof. Dr. Faruk Erdem, Personel Daire Başkanı Semra Ayçiçek, Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen Heyetinde Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen Şube Başkanı Sami Ayyıldız, Baş Temsilci Serkan Şahin, İş yeri Temsilcisi Bilgen Aydın ve sendika Temsilcisi Ahmet Uzunkaya katıldı.

‘AYRIM YAPMADAN ÇALIŞACAĞIZ’

Toplantı çıkışında açıklamada bulunan Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen Şube Başkanı Sami Ayyıldız; “Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren KİK toplantısı gerçekleştirerek sağlık çalışanlarının temsilcilerimize iletmiş olduğu 11 madde üzerinde anlaşmaya varılmıştır. Yetkili olduğumuz kurumlarda ayrım gözetmeksizin tüm sağlık çalışanlarının problemlerinin çözümü içi çaba harcayacağız. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama  Hastanesi  gibi Türkiye’nin en gözde hastanelerinden birinin bugünkü başarılarında emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kocaeli Bağımsız Sağlık-Sen olarak sendika ayrımı yapmaksızın her daim sağlık çalışanlarının yanında olacağız” dedi.

ANLAŞMAYA VARILAN MADDELER:

1.Kantin fiyatlarında personele indirim yapılması

2.Personelin kendisine ve çocuklarına muayene önceliği verilmesi

3.Mobbing birimi kurulması ve ayda bir durum değerlendirilmesi yapılarak rapor edilmesi

4.Çalışan personele hastalık raporlarında sorun çıkartılması

5.Yüksek Lisans yapmak isteyen üniversite personeline ve birinci derece yakınlarına yüzde 40 indirim yapılması ve taksitlendirilmesi.

6.Görüntülü kart basma sisteminin iptal edilerek her kata bir kart basma sistemi görüşülmüş olup konu ile ilgili çalışma yapılmasına karar verilmiştir.

7.Kurum dışı nakil taleplerinde kolaylık sağlanması konusu görüşülmüştür.

8.Riskli birim çalışanlarının riskli birim farkının artırılması ve kesintiye uğramadan ödenmesi.

9.Sağlık çalışanlarına görevde yükselme sınavının açılması.

10.Hafta sonu sabah servisinin kalkış saatinin 8.45’e çekilmesi

11.Görevlendirmelerde liyakat  esas alınarak yapılması görüşülmüştür.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf