Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Koronaya Karşı Aronya

Koronavirüs ile mücadelede kapsamında yalnızca dezenfekte işlemleriyle sınırlı kalmayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, üreten kent İzmit sloganıyla antiok…

Koronavirüs ile mücadelede kapsamında yalnızca dezenfekte işlemleriyle sınırlı kalmayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, üreten kent İzmit sloganıyla antioksidan hazinesi olarak bilinen Aronya meyvesinin üretimine de başlıyor.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren koronavirüs salgınının ileriki dönemlerde kenti minimum seviyede etkilemesi adına üreten kent projesi için düğmeye bastı. Buna göre İzmit’in tarım arazilerinde üretimin başlayacağını duyuran Başkan Hürriyet, ilk olarak antioksidan hazinesi Aronya meyvesinin yetiştirilmesine başlayacak. Bağışıklık sistemini de desteklemesi öngörülen Aronya ile, koronavirüse karşı da İzmitliler için ekstra bir tedbir alınmış olacak.

SÜPER MEYVE ARONYA

İzmit Belediyesinin üretim planında yer alan, antioksidan etkisiyle dünyada nam salan Aronya, süper meyve olarak da biliniyor. Komşu il Yalova’da yetiştirilmeye başlanan ve benzer iklim şartlarına sahip ilimize de uyum sağlayacağı düşünülen Aronya bitkisi için girişimler başlatıldı. Bitkinin yetişebileceği belediyeye ait tarım arazilerindeki incelemeler tamamlandıktan sonra, Aronya fidelerinin iklim şartlarına ve toprağa uyumuna bakılarak üretimine başlanacak.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *