Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Koronanın Mucize Bebekleri

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 koronalı hamile anneler nur topu gibi bebekler dünyaya getirdi. Kronik rahatsızlığı olan Betül Aydın yaşamını yitirirken, diğer 2 k…

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 koronalı hamile anneler nur topu gibi bebekler dünyaya getirdi.  Kronik rahatsızlığı olan Kartepeli Betül Aydın yaşamını yitirirken, diğer 2 kadının sağlık durumları iyi. Dünyaya gelen bebeklerin testlerinin de negatif çıktığı belirtildi.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin pandemi hastalarına bakacak hale getirilmesi ile birlikte kadın doğum servisi de koronavirüs olan hamilelere hizmet vermeye başladı. Koronavirüs olup Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde doğum yapan 3 kişinin bebeğinin de koronavirüs olmadığı öğrenildi. Hastanede yatan yaklaşık 15 hamilenin tedavileri sürüyor.

DOĞAN BEBEKLERİN TESTLERİ POZİTİF ÇIKIYOR

Koronavirüs olarak doğum yapan kadınlardan yaşamını yitiren Betül Aydın’ın bebeği de hayata tutunamadı. Ancak bebeğin koronavirüs testinin negatif çıktığı ve erken doğum nedeniyle yaşamını yitirdiği düşünülüyor. Diğer iki bebeğin de testleri negatif çıktı. Dünyada son yayımlanan bilimsel yayınlara göre, koronavirüslü hamilelerin çocuklarının testlerinin pozitif çıkma oranı yüzde 3. Yani, neredeyse yok denecek kadar az. Koronavirüs olan kadınların normal doğum yapıp yapamayacakları da tartışılan konular arasında yer alıyor. Uzmanlar normal doğumu, kadınların ağızlarından çıkan tükürüklerin sağlık çalışanlarına ve bebeğe koronavirüs bulaştırabileceği şüphesi ile önermiyor. Koronavirüs olan kadınlar bulaşmayı azaltmak amacı ile sezeryan doğum yaptırılıyor. Koronavirüs olup doğum yapanların bir başka sıkıntısı ise çocuklarını emzirip emzirmemeleri. Uzmanlar kadınların maske takıp, göğüslerini yıkadıktan sonra çocuklarını emzirmelerinin önünde bir engel olmadığını, çocuklara sütten koronavirüs bulaşmayacağını söylüyor. Ancak bu konuda çocuk hastalıkları ile kadın doğum uzmanları arasında henüz fikir birliği sağlanabilmiş değil.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *