Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez’de Ağaçlara Kış Bakımı Yapılıyor

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte ilçedeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarına ağırlık veriyor. Kö…

Körfez’de Ağaçlara Kış Bakımı Yapılıyor

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte ilçedeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarına ağırlık veriyor.

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte ilçedeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarına ağırlık veriyor. Ekipler, gün boyunca uzatmalı motorlu testere ile yerden, sepetli vinç ile de havadan budama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Budanan dallar ise ekipler tarafından kompost üretim tesisine getirilerek burada öğütülüyor ve gübreye dönüştürülerek yine toprakla buluşturuluyor.

HER YIL YAPILIYOR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri son olarak Hacı Osman Mahallesi ve Atalar Mahallesi’nde çalışma yürüttü. Ekipler tarafında ağaçlar da uzatmalı motorlu testere ile yerden, sepetli vinç ile de havadan budama yapıldı. Yetkililer, “Budama çalışması ile hem ağaçların gelişimini kuvvetlendiriyor hem de yaya ve araçlar için olası tehlikeleri ortadan kaldırıyoruz” denildi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *