Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez’de 17 Ağustos Şehitleri Unutulmadı

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 24. yıl dönümünde hayatını kaybedenler için Körfez Asri Mezarlığı’nda anma programı düzenlendi.

Körfez’de 17 Ağustos Şehitleri Unutulmadı

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 24. yıl dönümünde hayatını kaybedenler için Körfez Asri Mezarlığı’nda anma programı düzenlendi.

Programa; Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin Okutan, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Candemir, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Çırpan ve Levent Yılmaz, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

DUALARLA ANILDILAR

Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında hayatını kaybeden vatandaşlar için dualar edildi. İlçe Müftüsü Muhammed Aydın tarafından yapılan dua sonrasında protokol üyeleri depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, üzerinden geçen yıllara rağmen acıların hala taze olduğunu belirtti.

ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Başkan Söğüt, “Yaşanan acı dolu felaketin üzerinden 24 yıl geçti. Binlerce insanımızı kaybettiğimiz acı dolu günler yaşadık. Bu vesile ile hem Marmara depreminde hem de yaşanan tüm felaketlerde hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Bugün de anmak için buradayız.

ACILAR HEP TAZE KALACAK

Depremler oluyor, afetler oluyor. Önemli olan bu tür afetlere karşı şehirlerimizi hazırlamak, depremleri unutmamak ve unutturmamak. Hepimizin yakınları var. Ben de amcamı kaybetmiştim. Her birimizin depremle ilgili acı dolu hatıraları var. Bunları unutmamak, unutturmamak ve tedbir almak için bu tür programları düzenliyoruz” dedi.

 

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *