Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez Devlet Hastanesi 54 Yataklı Yeni Binasına Kavuşuyor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılı yatırım programına alınan ve Körfez için önemli bir sağlık hizmeti olan Körfez Devlet Hastanesi EK Hizmet Binası için çalışmalar başlıyor.

Körfez Devlet Hastanesi 54 Yataklı Yeni Binasına Kavuşuyor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılı yatırım programına alınan ve Körfez için önemli bir sağlık hizmeti olan Körfez Devlet Hastanesi EK Hizmet Binası için çalışmalar başlıyor.

Uzun yıllardır Körfez’in beklediği bir yatırım olan Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası çalışmaları başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşme sağlayan ve sağlık hizmeti yatırımının ilçe için önemli bir hizmet olduğunu belirten Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün girişimleri sonuç buldu.

54 YATAK KAPASİTELİ YENİ BİNA

Yoğun nüfus artışının görüldüğü ilçelerden biri olan Körfez, sağlık hizmetinde önemli bir projeye kavuşuyor. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün ve AK Parti Kocaeli Milletvekillerinin girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılı yatırım revizyon programına dahil edilen Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası, 7 bin 304 metrekare alanda, 54 yatak kapasitesiyle inşa edilecek

EKSİKLER GİDERİLİYOR

Körfez Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü personeli tarafından mimari ve statik projelerinin hazırlandığı Ek hizmet Binası içerisinde; 15 poliklinik, 3 genel 1 lokal ameliyathane, Kadın Doğum, Endoskopi, Yoğun Bakım Üniteleri ve Acil bölümleri yer alacak.

SÖĞÜT’TEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Sağlık Bakanlığı’nın Hastane Ek Bina projesinin belediyeye bildirilmesinin ardından, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’te sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayımladı. Söğüt mesajında, “Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası çalışmaları başlıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Sağlık Bakanlığımızın 2023 yatırım programına alınan ve Körfez ilçemiz için çok önemli olan bu sağlık hizmeti sebebiyle, şahsım ve hemşehrilerim adına Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *