Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Körfez Belediyesinden Depremin Merkez Üssüne 145 Adet Konteyner

Körfez Belediyesi’nin Mart Ayı Meclis Toplantısı Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirildi.

Körfez Belediyesinden Depremin Merkez Üssüne 145 Adet Konteyner

Körfez Belediyesi’nin Mart Ayı Meclis Toplantısı Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen depreme ilişkin konuşan Söğüt, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Devlet ve millet el ele vererek bu zorlu günleri atlatacağız” dedi. Gündem maddelerinin tek tek değerlendirildiği toplantıda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile yaşanan depremde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

SÖĞÜT; ”BÜYÜK BİR MİLLETİZ”

Depremin ilk anından itibaren afet bölgesinde yaraları sarmak için mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Söğüt, “Ülkemiz; hepimizi derinden üzen bir depremle sarsıldı. Kırk beş bini aşkın vatandaşımızı kaybettik. Hepsine Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Yurdumuzun her köşesinden olduğu gibi Körfez İlçemizden de gerek arama kurtarma faaliyetlerinde, gerekse gıda, giyim, yakacak gibi temel ihtiyaçları karşılayacak yardımları afet bölgemize ulaştırdık. Biz hakikaten dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu gösteren büyük bir milletiz. Büyük küçük demeden yardımda bulunan tüm hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum.

KÖRFEZ BELEDİYESİ OLARAK DEPREM BÖLGESİNDEYDİK

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde oluşturduğumuz yardım toplama merkezine gelen yardımları, lojistik destek sağlayarak deprem bölgesine gönderdik. Bunun yanı sıra, belediyemizden 100 kişilik ekiple ve 30 araçla aklınıza gelebilecek her türlü faaliyette, çalışmalarda destek sağladık. Körfez olarak üzerimize düşeni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Şuan 30’a yakın arkadaşımız hala bölgede. Dulkadiroğlu Belediyesi ve AFAD ile birlikte vatandaşlara yardımların ulaştırılması adına lojistik destek veriyoruz. 

145 KONTEYNER YAPACAĞIZ

Darıca ve Dilovası belediyelerimizle, 145 koneynerlık bir çalışmamız var bölgede. 30 tanesi dükkân şeklinde olacak. Bu çalışma, depremin merkez üssü Pazarcık İlçesi’nde olacak. Orada bir Kocaeli çarşısı olarak konteynerları kuracağız. Çalışmayı, Kocaeli Valimiz Seddar Yavuz ile birlikte yürütüyoruz. Kalan 105 adet konteyner ise konut amaçlı Dulkadiroğlu İlçesine kurulacak. 2 hafta sonra inşallah ilk partiyi bölgeye ulaştıracağız. Bunun yanı sıra Kocaeli Ticaret Odası da bölgede Çadır Kent kurdu. Bizde Çadır Kente bir oyun grubu gönderdik. Arkadaşlarımız kurulum çalışmalarını sürdürüyor.

İFTAR ÇADIRLARI DEPREM BÖLGESİNDE KURULACAK

Yaklaşan Ramazan-ı Şerif’te, iftarlarımızı afet bölgesinde yürütme kararı aldık. Darıca ve Dilovası Belediyelerimizle de görüştük, 3 belediye olarak orada bir iftar çadırı kuracağız. Vatandaşlarımızın iftar ve sahurunun karşılanması anlamında bizde ilçe olarak destek verelim. Bundan sonraki çalışmalarımız bu doğrultuda devam edecek” dedi.

KÖRFEZ-DULKADİROĞLU KARDEŞLİĞİ

Körfez Belediyesi ve Dulkadiroğlu Belediyesi’nin kardeş olunması ile depremden etkilenen bölgedeki belediyelere ve halka destek olmak amacıyla yardım yapılması maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısının 4 Nisan Salı günü Saat 15.00’da gerçekleştirilmesine karar verildi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *