Kocaman; Meydanlardaki Teveccüh Sandığa Da Yansıyacaktır

Kocaman; Meydanlardaki Teveccüh Sandığa Da Yansıyacaktır

/
/

Basın ziyaretlerini seçim yoğunluğu sebebiyle bugün gerçekleştiren Kartepe Belediyesinin genç yakışıklı başkan adayı Muhammed Mustafa Kocaman Kocaeli Paraf Haber sitemize samimi açıklamalarda bulundu.

Sahada bize karşı samimi içten ve büyük bir ilgi görüyoruz. İnşallah Pazar akşamı bu teveccüh Kartepe’de sandığa yansır açıklamalarına yer verdi. Kocaman ile birlikte ziyarette Kartepe İlçe Başkanı Özcan Aktoprak, SKM Başkanı Serhat Gündüzalp, Başkan Danışmanı Eren Aktoprak, Basın Danışmanı Onur Alp Lüleci de hazır bulundu. 

SONUCU BENDE MERAK EDİYORUM

Sahada çalışmalarımıza başlayalı tam 3 ay oldu sözlerine yer veren Ak Parti Kartepe Belediye Başkan adayı Mustafa Kocaman; Yapmış olduğumuz çalışmalarımızda inanılmaz büyük ve güzel bir teveccüh ile karşılaştık. Partili partisiz Kartepe’deki bize karşı teveccühlerini görüyoruz ve dolayısıyla çok mutlu oluyoruz. Bunun sandığa yansımasını da merak ediyorum. İnşallah Pazar akşamı bunu hep birlikte göreceğiz. Kartepe’de güzel bir dönem geçirdik, İyi çalıştık, işi sağlama almaya, garantici olmaya gayret gösterdik.

42 YAŞINDAYIM 32 YILDIR KARTEPELİYİM

Kocaman; İyiyiz Kartepe’ye çok şey yaptık biz.Kartepe’ye çok daldık o kadar çok çalışma yaptık ki herşeyi ihmal ettik. Ben 10 yıldır Kartepe’de siyaset yapıyorum. Almanya doğumluyum ama 4 yaşında Kartepe’ye geldim. Önce Derince’ye yerleştik sözlerine yer verirken, Kartepe Balaban da ilkokulu okudum ama Derince’de tamamladım. Babam ilkokulu bitirmeye yakın Balabanda ev yaptırıyordu ben de Balaban’a anneannem ve dedemlere gelip giderdim.  10 yaşından itibaren şuan 42 yaşındayım 32 senedir Balaban köyündenim ben Kartepeliyim dolayısı ile her yerini her yapısını, tüm sokaklarını iyi bilirim dedi.

SİYASET AĞABEYİMDEN BANA BULAŞTI

Kocaman Kartepe’de ilçe yöneticiliği yaptım, İl başkan yardımcılığı yaptım, ilçe başkanlığı yaptım sözlerine yer verirken,  siyasete 2009 yılında BBP’nden bir belediye başkan adaylığım var ama onun haricinde bir siyasi çalışmam olmadı. Aile de siyaset ile uğraşan sadece ağabeyim vardı. O da BBP’nden Merkez ilçe başkanlığı görevi yapmıştır.  Siyaset bana ağabeyimden bulaştı derken,  2011 yılında Hasan Kandaz başkanım beni ilçe yöneticiliğine davet etti. Onun daveti üzerine ben de hemen yönetime girdim ve o günden sonra da gerçekten çok yoğun çalıştım dedi.

BAŞKAN İLE İLÇE YÖNETİCİLİĞİ

ARASINDA BİR FARK YOK

Sohbetimiz devam ederken Kocaman Benim çalışma tempom ilçe yöneticiliği, ilçe başkan yardımcılığı, ilçe başkanı iken de çok ciddi zaman ayırarak devam eden siyasi çalışması olmuştur. Çok efor sarf ettim çok gayret gösterdim, nihayetinde de bugün belediye başkan adayı olarak çalışmalarımı sürdürüyor dedi.  Başkanlık hayalim hiç olmadı diyen Kocaman Ak Parti’de Belediye Başkan adayı olmak, belediye başkanı olmakla aslında ilçe yöneticisi olmak arasından hiçbir fark yok. Aynı ilgi ve değeri teşkilatlarda görürsünüz. Birlik beraberliği görürsünüz önemli olan o teşkilatın ekibin içerisinde yer almak birlikte hareket etmektir dedi.

HEYECANIM “KARTEPE’YE HİZMET ETMEK”

Beni şuanda belediye başkanlığı heyecanlandırmıyor teşkilat görevi gibi görüyorum ama bölgeme hizmet edebilecek olmak beni çok heyecanlandırıyor. Karatepe’nin imar ve inşasında eser sahibi olmak oraya imza atabilmek bir taş koyabilmek beni çok heyecanlandırıyor. Belediye başkanlığının da güzel tarafı bu zaten gözle görülebilir bir eser yapıyorsunuz ve yapmış olduğunuz bu hizmetten bir ömür boyu hatta vefattan sonra bile dua alabiliyorsunuz. Bu müthiş bir şey o yüzden çok heyecanlıyım dedi.

KARTEPE İÇİN DOĞRU ADAYI SEÇMEN VERECEK

Bana herkes hatta biri de sensiz diyerek açıklamalarına devam eden Kocaman “ Bu seçim de en rahat adaylardan biri sen biri de Tahir Bey dediler ama ben öyle çalışmadım.  En kötü en zor ilçelerden biriymişim gibi çalıştım. Kartepe’nin tamamının beni tanıdığınız söylemek doğru olmaz yanlış olur. Ben hep teşkilat görevi yaptım saha görevi yapmadım. Buna rağmen teşkilatlarda çok çalıştığımız için tanınırlık oranımız çok yüksek. Anketlerde de bu gözüküyor ama kendimizi tanıtmak açısından çalışmalarımızı da yaptık dedi. Anketlerde iyi çıkıyoruz demekle yetinen Kocaman Kartepe’deki diğer belediye başkan adaylarıyla ilgili hiç yorum yapmadı. Ben kendimi sorgularım onlar benim ilgi alanım değil, Kartepe’nin seçmeni şüphesiz partisine, ideolojisine partisinin geçmişine ve adayın özgeçmişine bakarak doğru kararı seçmen verecektir dedi.

%60 OY BEKLİYORUM

Kocaman Ak Partinin Kartepe’de Cumhur ittifakı ile bundan 8 ay önce yapılan anketlerde %65 oy aldığı belirtirken, ben kimsenin gözünün içine bakarak yalan söyleyemem.  Siyaset yaparken seçmen üzerinde algı operasyonu yapabilirsiniz ama bu oranları söylerken gazetecilerin gözünün içine bakarak yapmak yalan söylemek doğru değil. Sayın Cumhurbaşkanımızla 8 ay önce aldığımız oy oranı %64,5 ve  ben bunun %60 civarında oy bekliyorum. Bak ne kadar mantıklı ve gerçekçi hayal ürünü olmayan oylar bunlar. Sahada gördüğümüz teveccüh sandığa yansırsa bu oran %60’nın üzerinde oy alırız dedi.

HALK SAHADA BİZİ ELEŞTİRMİYOR

Ekonomik krize de değinen Kocaman evet bir ekonomik daralma var ama bu Türkiye eksenli Türkiye kaynaklı değil. Tüm dünyayı ilgilendiren bir daralma var. Avrupa birliğindeki birçok ülkeyi ilgilendiren bir ekonomik daralma söz konusu ve zor durumda olduğunu çok net olarak görüyoruz. Ancak giderek iyiye giden toparlanan bir süreç var. Seçimle birlikte bunun çok daha çabuk düzeleceğini düşünüyorum. Ve bunun da sandığa yansıyacağını düşünmüyorum. Seçmen yapılabilirliğe özgeçmişe bakıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın bugüne kadar başarısı tartışılmaz. İnsanlar gene de bize güveniyor ve bunu toparlayacak kadroların bizden olduğuna inanıyor dedi.

ÇATI KARARIDIR BİZ DE UYGULARIZ

Kocaman açıklamalarında bu bir yerel seçim, yerel seçim noktasında da biz sahadan böyle bir eleştiri almıyoruz. Bunlar konuşulmuyor. Sosyal medyadan paylaştığımız fotoğraflarda bunu çok daha iyi görebilirsiniz. Her gecen gün artan teveccühü görebilirsiniz. Kocaeli’nin 12 ilçesinde çok iyi çalışıyoruz ve çıta da giderek yükseliyor dedi. Kartepe’de önceliğimiz turizm olacak ve istihdam kent merkezine yönelik kadın projeleri mahalle entegrasyonu olmak üzere tüm mezarlıklarımızı görsel güzelliklerle hasret giderilen yerlerin güzel ve nezih olmasını istiyoruz dedi.  Belediyecilik noktasında biz KBB başkanımız Tahir beyle çalışacağız, Ak Parti belediyeleri arasında bir uyum vardır. Ve bu tüm belediyelere yansır.  KYK ile olan görüşmeler de ben seçim vaadi olarak görmüyorum.  Herşeyi adaletle yapmak lazım. Bir belediyenin yapıp diğerinin yapmaması doğru değildir. Bir çatı kararı almamız lazım. Bu nokta da bize düşeni biz de yaparız dedi. Son olarak da keyfimiz yerinde seçimlere çok da az kaldı inşallah hayırlısı olacak açıklamasında bulundu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf