Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaelispor'da Kongre Heyecanı Gergin Başladı!

Çoğunluğa bakılmaksızın Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda yapılacak olan Kocaelispor’un Olağanüstü Kongresi başladı. Kongrede Engin Koyun yönetimin ibrası sırasında taraftarların yuh sloganları damga vurdu.

Çoğunluğa bakılmaksızın Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda yapılacak olan Kocaelispor’un Olağanüstü Kongresi başladı. Kongrede Engin Koyun yönetimin ibrası sırasında taraftarların yuh sloganları damga vurdu. İbra sayımı güçlükle gerçekleştirildi. Kocaelispor başkan adayı Recep Durul, "Ben kimsenin uzantısı değilim. Engin Koyun'un hatalarını bana yıkmayın" dedi.

Kocaelispor’da Engin Koyun’un başkanlıktan istifası sonrası vekaleten Kocaelispor Başkanlığı’na gelen Recep Durul, olağanüstü kongre kararı almıştı. Bugün gerçekleştirilecek kongre öncesi resmi olarak başkan adaylığını açıklayan tek isim olan Recep Durul’a kongrede rakip çıkması beklenmiyor. Kocaelispor’un bugün gerçekleştireceği olağan genel kurulunda, yaklaşık 3 bin Kocaelispor üyesinden aidatlarını zamanında ödeyen bin 529’unun kongrede oy kullanma hakkı bulunuyor. Tarihi kongreye katılımın yoğun olması bekleniyor.

ENGİN KOYUN YÖNETİMİN İBRA OYLAMASINDA TARAFTARDAN PROTESTO

Recep Topaloğlu’nda saat 11.00’de başlayan  kongrede ilk gündem eski Başkan Engin Koyun ve yönetiminin mali açıdan ibra oylamasında gerginlik yaşandı.  Koyun yönetimini ibra etmek istemediklerini söyleyen taraftarlar, tezahüratları ve yuhalamalarla Koyun yönetimini protesto etti. Divan Başkanı Sinan Üner’in stresli anlar yaşadığı anlarda sayım yapmak da güçleşti. Divan Başkanı Üner’in oylama yaptırdıktan sonra ibranın kabul edildiğini söylemesi salondaki taraftarları kızdırdı. Divan Başkanı Üner tekrar bir oylama yaptı fakat bu sefer de geçmiş yönetimin ibra edilmediği sonucu çıktı.

ÇELİK ARAYA GİRDİ

Bu kararın Kocaelispor için çok zor bir durum oluşturacağını söyleyen Muammer Çelik, Başkan adayı Recep Durul’un kürsüye gelerek taraftarların sorularını cevaplamasını istedi. Durul da bu talebi kırmadı. Başkan Durul, “Geçmişteki yapılan hatalar, bizi geleceğe taşımaz. Ama geçmişteki hataları hep birlikte sorgulayalım. Aşamaları görmeden, seçimi yapmadan yargılar dağıtılmaya başlanıyor. Kocaelispor’u seviyorsak, evladımızı destekliyorsak, biraz da bizlere destek olun. Bana ve önceki yönetime gelen eleştiriler, Recep Durul geçmiş yönetimin uzantıymış gibi söyleniyor. Ben Engin Koyun döneminde yönetime girmiş olabilirim ama bu yönetimin uzantısı değilim.” dedi.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *