Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'nin Yeni Valisi Aslen Erzurumlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla valiler kararnamesi yayınlandı. Kocaeli'nin yeni valisi aslen Erzurumlu olan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş atandı. Kocaeli, Malatya, Diyarbakır, Elazığ ve Çanakkale valileri değişti.

Kocaeli'nin Yeni Valisi  Aslen Erzurumlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla valiler kararnamesi yayınlandı. Kocaeli'nin yeni valisi aslen Erzurumlu olan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş atandı.

Kocaeli, Malatya, Diyarbakır, Elazığ ve Çanakkale valileri değişti. 9 Haziran 2020 yılında Ordu’dan Kocaeli’ye atanan Vali Seddar Yavuz, Malatya Valiliğine atandı.Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'da Kocaeli'nin Yeni Valisi oldu. 

KOCAELİ HALKINA SELAMI VAR

Kocaeli'nin yeni valisi İlhami Aktaş yaptığı ilk açıklamada şu sözlere yer verdi.

"Kocaeli Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesi. Kocaeli’ye geldim hatta konakladım. Kocaeli yakından tanıdığım bir şehir. Kararname henüz yeni çıktı. İnşallah buradaki sürecimizi tamamladıktan sonra Allah nasip ederse on güne kadar Kocaeli’nde göreve başlarız. Sizlerinde aracılığıyla Kocaeli halkına selamlarımı iletiyorum'' Dedi.

ÇANAKKALE VALİSİYDİ

Çanakkale Valisi olarak görev yapan İlhami Aktaş, son kararname ile Kocaeli Valiliği görevine atandı. 15 gün içerisinde Seddar Yavuz’un yerine İlhami Aktaş göreve gelerek Kocaeli Valiliğine resmen başlayacak.

1970 yılında Erzurum ili Oltu İlçesinde doğdu. İlkokul, İmam Hatip Ortaokulu ve Oltu Lisesinden sonra 1987 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu.

1994 yılında Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı. Dil eğitimi için 8 ay İngiltere’de kaldı. Daha sonra çeşitli ilçelerde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. 1997-1999 yıllarında Kastamonu-Devrekani, 1999-2001 yıllarında Bayburt-Demirözü, 2001-2006 yıllarında Erzincan-Tercan, 2006-2008 yıllarında da Antalya-Finike Kaymakamlığı yaptı.

2008 yılında atandığı İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevini geçici görevlendirme ile Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak yürüttü. 2010 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. Ağustos 2013’te bu görevinden Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. 30 Aralık 2013’te İçişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi. Bu görevi yürütürken Ağustos 2014 'te Personel Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 30/05/2016 tarihinde Nevşehir Valisi olarak atanana kadar Özel Kalem Müdürlüğü görevine devam etti.

13/06/2016 tarihinden 10/06/2020 tarihine kadar 4 yıl Nevşehir Valisi olarak görev yapan Vali İlhami AKTAŞ, 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çanakkale Valiliğine atandı.

17 Haziran 2020 tarihinde Çanakkale Valiliği görevine başlayan Vali İlhami AKTAŞ, ev hanımı Songül AKTAŞ ile evli olup Elif Aslıhan ve Ahmet Tuncer adında 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *