Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'De Ulaşıma Zam Geldi

Kocaeli'de Ulaşım için yeni zam kararı UKOME toplantısı sonrası alındı. Tüm toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Şehiriçi ulaşıma 50, tramvaya 50, deniz ulaşımına 50 kuruş za…

Kocaeli'De Ulaşıma Zam Geldi

Kocaeli'de Ulaşım için yeni zam kararı UKOME toplantısı sonrası alındı. Tüm toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Şehiriçi ulaşıma 50, tramvaya 50, deniz ulaşımına 50 kuruş zam yapılırken, servis araçlarına ise yüzde 10 ile 15 arasında zam yapıldı. Zamlı tarfe 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası tarafından 6 ay önce talep edilen ulaşım zammı UKOME’de onaylandı. Odanın yüzde 25 oranında talep ettiği zamma karşılık Büyükşehir Belediyesi yüzde 16,7 oranında zam verdi. Yapılan zam ile birlikte 3 lira olan şehiriçi ulaşım ücreti 3 lira 50 kuruş oldu. Kent genelinde verilen yüzde 16,7 oranındaki zam tüm hatlara uyarlandıktan sonra uygulamaya alınacak. 

ZAMLI TARİFE 1 OCAK'TA UYGULANACAK

Kocaeli Kongre Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu başkanlığında yapılan UKOME toplantısında minibüsçülerin zam talebine karşı Kocaeli Üniversitesi'nden alınan rapor doğrultusunda zam oranı açıklandı. Yüzde 16,7 oranında yapılan zam ile şehiriçi 3 liradan 3 lira 50 kuruşa çıkartıldı. Öğrenci ücretlerine ise Büyükşehir katkısı ile zam yapıldı. Daha önce biniş başına öğrenciden 1 lira 60 kuruş, belediyeden ise 40 kuruş destek alınırken yeni zam ile öğrenciden 1 lira 75 kuruş, belediyeden ise 50 kuruş alınacak. İndirimlilerin ücretleri ise 2 lira 25 kuruştan 2 lira 55 kuruşa çıkartıldı. Zamlı tarife 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

BAŞKAN KURT BEKLENTİMİZİ KARŞILAMADI 

Tramvay ücreti 2 liradan 2,5 liraya, öğrenci ücreti ise 1,25’ten 1 lira 50 kuruşa, indirimli biniş 1 lira 50 kuruştan 1 lira 75 kuruşa yükseldi. Deniz ulaşımı ücretleri ise 3 lira 75 kuruştan, 4 lira 25 kuruşa, indirimli 2 lira 75 kuruştan 3 lira 10 kuruşa, öğrenci ise 2 liradan 2 lira 25 kuruşa yükseltildi. Servis araçlarına ise yüzde 10 ile 15 arasında zam yapıldı. Toplantının ardından açıklama yapan Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, zam oranının beklentilerini karşılamadığını kaydetti. Kocaeli genelinde bulunan tüm toplu taşıma araçlarına yüzde 12,5 ile 17,5 arasında zam yapıldığını söyleyen kurt, “Mesafeye göre ücretlendirme yapılmadığı sürece haksızlık ortadan kalkmayacak. Vatandaş bize de anlayış göstersin. Artık çarkı çeviremiyoruz. Ama mesafeye göre ücretlendirme olursa kimse yapılan zamma tepki göstermeyecek” dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *