Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli'de Ormanlara Girişler Yasaklandı

Genişletilmiş İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Vali Yavuz, alınan kararla ilimizde ormanlara girişin yasaklandığını duyurdu. Vali Seddar Yavuz, havaların ısınması ile birlikte orman yangınları riskinin arttığını belirti.

Kocaeli'de Ormanlara Girişler Yasaklandı

Genişletilmiş İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Vali Yavuz, alınan kararla ilimizde ormanlara girişin yasaklandığını duyurdu.

Vali Seddar Yavuz, havaların ısınması ile birlikte orman yangınları riskinin arttığını belirti. Kocaeli’nin yüzde 43’ünün ormanlarla kaplı olduğunu hatırlatan Yavuz, “İklim değişiklikleri sebebiyle orman yangın riski artıyor. Ormanlarımızı evlatlarımıza bırakmamız için tedbirli olmamız gerekiyor. Bu konuda gerekli tedbirler alındı. Ormanlık alanlara girilmesi, konaklanması, ateş yakılması başta olmak üzere kısıtlamalara gittik. Anız yakılması gibi konularda ise bizleri üzen olaylar meydana geliyor. Anızlar yakılmayacak. Vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olsun. Kocaeli’de 10 yıllık ortalamaya göre yılda 23 orman yangını yaşanıyor. Ortalama 17 hektar alan yanıyor. Şu ana kadar 7 orman yangını yaşandı. 1.78 hektar alan yanmıştır” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *