Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli’de Bir İlk

Kocaeli’de Bir İlk

Körfez İlçemizde bulunan Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'in eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen "Sıfır Atık" projesi kapsamında, sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamalarıyla dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmada büyük bir başarıya imza attı. 

Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve çalışanları ile atık üretimini en aza indirmek, israfı önlemek, doğal kaynakları korumak ve geri dönüşümü teşvik etmek amacıyla birçok sürdürülebilir uygulamayı hayata geçirdi. Okul, 4 yıldır Erasmus projeleri, e-Twinning projeleri, Körfez Belediyesi ve Tema gibi paydaşları ile çeşitli çevre programlarını da başarıyla yürütmektedir.Okulun yaptığı çalışmalar, sadece okul bünyesinde değil, bölge genelinde de çevre bilincinin artırılmasına katkı sağlamaktadır. 

ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURDULAR

Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Sıfır Atık Projesi Alanında İyi Uygulama Yapan Okul" kategorisinde il birincisi olarak Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin tarafından "Çevre Berati" ile ödüllendirildi. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul müdürü Meral Şahin Günkut ve öğretmenlerine 5 Haziran dünya çevreyi koruma gününde "Çevre Berat"ı takdiminde bulunurken okulun çevre bilinci konusundaki çalışmalarını büyük bir takdirle karşıladığını belirterek, "Bu tür başarılar, sadece okulumuzun değil, ilimizin de gurur kaynağıdır. Gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına atılan her adım çok kıymetlidir. Bu bağlamda idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi gönülden tebrik ediyorum.” dedi.Okul Müdürü Meral Şahin Günkut Çevre Beratını alırken " Bu başarı ekip çalışması sonucudur. Çevre bilincinin artırılmasında ve projelerin etkin bir şekilde uygulanmasında yapılan çalışmalar büyük bir ekibin işidir. Sıfır Atık Projesi kapsamında sürdürülebilir uygulamaların hayata geçirilmesinde, atık yönetimi ve geri dönüşüm projelerinin koordinasyonunda aktif olarak görev alan bir çok öğretmen ve öğrenci oldu. Bu beratı tüm ekip arkadaşlarım adına alıyor ve tesekkür ediyorum.” dedi.  Berat takdimi, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *