Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kocaeli Balkon Ve Pencerelerden İstiklal Marşını Tek Yürek Okudu

Korona Virüs Salgını sebebiyle aylardır sokağa çıkayan Kocaeliler 23 Nisan'ın 100. yılında balkonlara ve pencerelere çıkıp coşkulu bir şekilde istiklal marşını söyledi. Kentin…

Korona Virüs Salgını sebebiyle aylardır sokağa çıkayan Kocaeliler 23 Nisan'ın 100. yılında balkonlara ve pencerelere çıkıp coşkulu bir şekilde istiklal marşını söyledi. Kentin neredeyse tüm ilçelerinden haber sitemize birbirinden güzel görüntüler ulaştı.  yaşamaya değerdi. 

Kocaeli’de koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı saatler 21.00'i gösterdiğinde evlerinin balkonlarında ve pencerelerine çıkıp İstiklal Marşını okuyarak 23 Nisan'ın 100'cü yılı sebebiyle  Havai fişeklerler, ıslıklar ve marşlar  balkon, pencerellerden coşkuyla söylendi. Vatandaşların kutlamalarına ilimizdeki emniyet ve belediye ekipleri de hazırladıkları karağrofileriyle destek verdi. 

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ 

KOZLUK

PEKDEMİR EVİMİZ SİTESİ

BİNLER BALKON VE PENCERELERE ÇIKTI

Kocaeli’de binlerce vatandaş, evlerinin penceresi ve balkonlarında İstiklal Marşı’nı okuyarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadı. Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını evlerinde kutlayan vatandaşlar, İletişim Başkanlığı’nın çağrısı sonrasında saat 21.00’de evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'de evinde oğlu ile İstiklal marşını böyle okudu.

BAŞKANLAR  HALKIN COŞKUSUNA DESTEK VERDİ 

Balkonlara çıkan vatandaşlar, saatler 21.00’i gösterdiğinde bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular. İstiklal Marşı’nı okuyan çocuğundan yaşlısına binlerce vatandaş, coşkularını marşlar ve şarkılar söyleyerek sürdürdü. İzmit ilçesi Karabaş Mahallesi’nde de mahalle eline Türk bayrağını alarak sokağa çıkan mahalle muhtarını gören vatandaşlar da balkonlara çıkarak İstiklal Marşı’nı söylemeden önce marşlar okuyup, meşaleler yaktılar. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet  ile ilçe belediye başkanları sokağa gelerek vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *