KKTC DENİZCİLİĞİ, DTO’DA MASAYA YATIRILACAK

KKTC DENİZCİLİĞİ, DTO’DA MASAYA YATIRILACAK

/
/

İMEAK DTO Kocaeli Şubesi’nde KÜDENFOR’la birlikte düzenlenecek ‘Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’ adlı panelde denizciliğin önemli isimleri bir araya gelecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan ve Mavi Ekonomi’ isimli panelde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti denizciliği tüm yönleriyle ele alınacak. İMEAK DTO Kocaeli Şubesi ve Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) işbirliği ile düzenlenecek panel bir gün boyunca sürecek. Panele, Türk denizciliğinin çok önemli isimleri katılacak.

KONUŞMACILAR

22 Mayıs Çarşamba günü İMEAK DTO Kocaeli şubesinde gerçekleşecek olan panelde KÜDENFOR Direktörü Amiral Can Gürdeniz, Koç Üniversitesi Deniz Hukuku ve Araştırma Merkezi (DEHUKAM) Direktörü Yar. Doç. Dr. Emete Gözügüzelli ve İMEAK DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel konuşma yapacak.

DENİZ HUKUKU

İlk oturumda ‘KKTC ve Denizleşme Potansiyeli’ isimli sunum, Levent Akson’un moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Birinci oturumda Enver Yetkili, ‘KKTC’de Deniz Ulaştırması ve Limancılık’; Ramazan Gündoğdu, ‘KKTC’de Tersanecilik ve Gemi Bakım/Onarımı’; Yar. Doç. Dr. Emete Gözügüzelli, ‘KKTC’de Deniz Hukuku Eğitim ve Öğretimi’ başlıklarında sunum gerçekleştirecek.


İLİŞKİLERİ DERİNLEŞTİRME SUNUMU

İkinci oturum ise ‘KKTC ve Türkiye Ortaklığı: Neler Yapılabilir?’ başlığında, Şahin Yaman moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Okan Şafaklı, ‘Türkiye- KKTC Ekonomik İlişkileri ve Geleceğe Dair Bir Strateji Denemesi’; İlyas Yılmazyıldız, ‘Türkiye KKTC Ekonomik İlişkilerini Derinleştirmede Tekno-Stareji’ başlıklarında sunum yapacak. Kısa bir molanın ardından Özgür Pehlivan, ‘Türkiye KKTC Ekonomik İlişkilerini Derinleştirmede Proje Finansmanı’, Bahrican Çalıcıoğlu, ‘Türkiye KKTC Ekonomik İlişkilerinde İş Dünyası Kuruluşlarının Yeri’ isimli konuşma yapacak. Amiral Cem Gürdeniz ise kapanış konuşması yapacak.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf