KENTİN HER KÖŞESİNDE HÜRRİYET KONUŞULUYOR

KENTİN HER KÖŞESİNDE HÜRRİYET KONUŞULUYOR

/
/

Son zamanlarda dedikodudan çalkalanan bir kent haline geldik.

Sosyal medya virüsünden sonra işimiz gücümüz kim ne yapmış, ne yemiş, ne içmiş, ne giymiş, nereye gitmiş ne konuşmuş, ne paylaşmış günün yirmi dört saati bu tür şeylerle meşgul oluyoruz. Bunlardan bir an olsun haberdar olmasak sanki hayat başımıza yıkılıyor. İş üretmek, çalışmak yerine kafe köşelerinde oturup dedikodu yapmak en büyük sosyal aktivitemiz olmuş.

Toplum olarak komşuluk, arkadaşlık, aile, akrabalık ilişkilerinden her geçen gün daha da uzaklaşıyoruz. Dedikodu, kanserden çok daha hızla yayılan bir virüs gibi bütün ruhumuzu sarmış. Tamamen insanlıktan çıkan bencil sadece kendini düşünen bireyler olarak sayılarımız, ne yazık ki giderek artıyor.

Son zamanlarda en rahatsız olduğum konulardan biri de siyasetçisi, bürokratı, işçisi, esnafı herkesin dilinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in olması. Hürriyet’i hem iyi hem de kötü olarak eleştirenlerin sayısı bir hayli fazla. Neymiş efendim seçimlerin üzerinden 6-7 ay geçmiş daha elle tutulur bir proje üretememiş. Sadece eğlence ve festivallerle göz boyuyormuş. Hadi onu da geçtim kavgacı hırçın bir siyaset modeli güdüyormuş. İyilik düşmanlarınızdan bile saklamadığınız şefkattir. Bir kadın olarak hayranlık, sempati duyduğum bir karakter Fatma Kaplan Hürriyet...

Neden mi?

Siyasetçi olduğu, CHP’li olduğu için değil,  kadın olduğu için… Bu kenti bir kadın belediye başkanı yönettiği için hayranım kendisine. Ak Parti’den Sibel Gönül de seçilip bu kenti yönetseydi emin olun aynı duyguları onun için de beslerdim. Bu kentin kadın yöneticilere gerçekten çok ihtiyacı var. Bu kentin kadın belediye başkanlarına, bizleri mecliste temsil edecek milletvekili, vali ve resmi kurumlarda bürokratlara ihtiyacı var. Bu kentin, şehri tanıyan şehre her geçen gün bir şeyler katabilen yöneticilere ihtiyacı var. Günlük siyaset yapan günü kurtaran yöneticilere ihtiyacımız yok.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hayal ettiği İzmit’i gülümsetmek ve güzelleştirmek adına bu göreve talip oldu. Elinde sihirli değnek yok! 7 ayda kendisinden mucize beklememiz haksızlık olur. Bu kentin kadınları, erkekleri, çocukları ona inanıyorsa kısa sürede herkes, ona gönül kapılarını araladıysa bırakın 5 yıllık görev süresince bu kentte neler yapabiliyor hep beraber görelim. Hatta gelin bu dönem kadın yöneticilerin sayılarını artıralım. Örneğin bu kentte herkesin merakla beklediği ve hala ataması bir türlü yapılamayan İl Kültür Müdürlüğü makamına kadın yönetici atayalım. Önümüzdeki günlerde siyasi partilerin il ve ilçe kongreleri gerçekleştirilecek. Gelin bir ilki gerçekleştirip siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıklarına da kadın yönetici atayalım. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, müdürleri, basın danışmanı, ilçe belediye başkanlarının yakın çalışma arkadaşları için de birer kadın atamaları yapalım.

Kadının olduğu yerde güzellik zerafet vardır.

Eğer bir kadın belediye başkanı bu kentin her köşesinde eleştiriliyorsa herkes tarafından konuşuluyorsa bu kadınlar için güzele, iyiye, yeni başlangıçlara işarettir. Kadın yöneticilerden korkmayın. Bir evi yöneten kadın, gönüllerimizde taht kuran annelerimiz, kız kardeşlerimiz, ablalarımız… Benzin istasyonlarında geç saatlere kadar pompacı olarak çalışan fabrikalarda vardiya tutan gocunmadan ev temizliğine giden eli ekmek tutan her kadın bu kenti yönetmeye, güzelleştirmeye adaydır. Kadınlarda bu güç ve cesaret her zaman vardır. Geçmişimizde de bunun örnekleri var ve saymakla bitmez. O yüzden kadınlarımızı yaptıkları işler eleştirmek yerine onlara daha çok fırsat verip yüceltmeliyiz.

Fatma Kaplan Hürriyet  ülkemizdeki birçok kadının cesaretine güzel bir örnektir.

Hürriyet’e inanmak aynı zamanda bu kentin kadınlarına da inanmaktır.  

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

  1. Sürekli ötekileşen ayrışan bir dönemde bir de kadın erkek ayrımı yapılması doğru değil. HER FARKLILIK BİR ZENGİNLİKTİR Gelişmiş toplumlarda hiç kimse sizin cinsiyetinize dininize kökeninize renginize bakmaz Sadece yaptıklarınıza bakar. Biz de başkanın yaptıklarına bakalım. İYİ OLANI İSTEMEK HAKTIR

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf