KAZIM KARABEKİR ORTAOKULU'NDA ÖZEL OKULU ARATMAYAN HİZMET

KAZIM KARABEKİR ORTAOKULU'NDA ÖZEL OKULU ARATMAYAN HİZMET

/
/

İzmit Kazımkarabekir Ortaokulu, yeni binası ile özel okul gibi hizmet veriyor. 2018 yılında hizmete giren yeni binası ile göz dolduran okulda İzmit Belediyesi’nin girişimleriyle müzik sınıfı yaptırılıyor.

İzmit Kadıköy Mahallesi’nde 1960 yılından bu yana hizmet veren Kazım Karabekir Ortaokulu, öğretmenleri ve velileri ile uyumu, öğrencilerinin başarısı ve kaliteli hizmeti ile ilimizde hizmet veren devlet okullarından biri. Okul Müdürü Serkan Yazar’ın talebi, İzmit Belediyesi’nin girişimleriyle yapımı devam eden müzik sınıfı, tamamlanmak üzere.

GEÇMİŞİ 60’LI YILLARA DAYANIYOR

1960-1961 Eğitim Öğretim yılında 27 Mayıs İlkokulu olarak eğitime başlayan okulda öğrenci sayısı artınca derslik sayısı da 9’a çıkarıldı. 1986 yılında okulun adı Kazım Karabekir İlkokulu olarak değiştirildi. 1993-1994 Eğitim öğretim yılında ilave olarak 10 derslik daha yaptırıldı. Okulun adı tekrar değiştirilerek Kazım Karabekir İlköğretim Okulu oldu. Okula 1998 yılında 4 katlı yeni ek bina yapıldı. Anasınıfı dahil olmak üzere toplam 20 derslik, 1 çok amaçlı salon, 1 İş Eğitimi Atölyesi, 1 Fen Bilgisi Laboratuvarı, 1 Kütüphane, 1 Rehberlik Servisi, 2 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 Arşiv, 1 Araç Odası bulunuyor.

ÖĞRETMEN VE VELİLERE YÖNELİK ETKİNLİKLER

Okul, 2015 yapım Programına dahil edilmiş ve 2016 yılında yıkılarak yerine 24 derslikli yeni bir bina yapıldı. Okul, 30 öğretmen 625 öğrencisi ile eğitim öğretim hayatına devam ediyor. Okulda veliler için okuma günleri etkinliği, kermes, geziler, yıl içerisinde gelişecek etkinlikler, atıkların geri dönüşümü kampanyası, velilerin kendilerinin belirleyip yapacağı proje çalışmaları, velilere yönelik isteğe bağlı kurslar, LGS bilgilendirme, öğrenci kişilikleri, anne-baba eğitimi ile ilgili seminer ve kurslar. Öğretmenler için ise Milli eğitim Bakanlığı Ve Milli Eğitim Müdürlüğü bağlantılı hizmet içi eğitim kursları-seminerler, öğretmenler günü etkinliği ve geziler düzenleniyor.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf