Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kazım Dinç: CHP Başarılıyım Diye Zaafa Kapılmasın!

Seçim sonuçlarını ve Kandıra siyasetini değerlendiren Sağlık eski Bakanı Dinç: CHP'nin oyunu artırmadığını AK Parti seçmeninin sandığa gitmemesiyle seçim sonuçlarının şekillendiğini söyledi.

Kazım Dinç:  CHP Başarılıyım Diye Zaafa Kapılmasın!

Seçim sonuçlarını ve Kandıra siyasetini değerlendiren Sağlık eski Bakanı Dinç: CHP'nin oyunu artırmadığını AK Parti seçmeninin sandığa gitmemesiyle seçim sonuçlarının şekillendiğini söyledi. Dinç: "CHP biz başarıya ulaştık bu böyle devam eder gibi bir zaafa kapılmasın" dedi.

Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç bizleri Kandıra'nın meşhur fırını Çakıroğlu Fırın'da ağırladı. Kandıra Simiti'nin İzmit Simiti'ne rakip olduğunu belirten Dinç, bizlere simit ikramında bulundu. Çakıroğlu Fırın sahibi Cüneyt Çakır'ın da hazır bulunduğu ziyarette Kandıra siyaseti konuşuldu. Eşi Nihal Dinç ile Kandıra'da ikamet eden şu anda Sağlık Ürünleri Derneğinin başkanlığını yapan Kazım Dinç, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. AK Parti seçmeninin sandığa gitmemesinin sonuçlarının sandığa yansıdığını ifade eden Kazım Dinç, 4 yılda AK Partinin bu değişimi kendi lehine çevireceğini belirtti. 1997 yılından bu yana tuşlu telefon kullanan Kazım Dinç, yeni nesil telefonları güvenli bulmadığını ifade etti. Akıllı telefonu olduğunu da belirten Dinç, tuşlu telefon kullanan tek bürokrat olarak tarihe geçebilir.

'4 YILDA ÇOK ŞEY DEĞİŞİR'

Türkiye genelindeki seçimleri değerlendiren Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç: "AK Partinin kendi seçmeninin sandığa gitmemesinden dolayı bir kaybı oldu. Bir şekilde AK partiye bir ihtar verdiler. Ama AK Parti kendini toparlayacaktır. Bu çerçevede ekonomik konular gündeme geliyor. Cevdet Yılmaz'ı da Mehmet Şimşek'i de tanıyorum. Kendi konularında çok başarılı olmuş kişiler. Ekonomiyi mutlaka dedikleri süre içerisinde bir şekilde halledebileceklerine inanıyorum. Bu vesileyle AK Partinin önünde uzun bir süre var. Süleyman Demirel 24 saat siyasette üzüm bir süredir demişti. Siyasette 4 yılda neler olmaz." ifalerini kullandı. 

'CHP ZAAFA KAPILMASIN' 

Yerel seçimlerde CHP'nin oyunu artırmadığına da dikkat çeken Dinç:  "Cumhuriyet Halk Partisinin kendi oyu mevcut, aldığı destek de belli. Onun için onlar da biz başarıya ulaştık bu böyle devam eder gibi bir zaafa kapılmasınlar. Özgür Bey de benim arkadaşım onu da Türk Eczacılar Birliginden tanımıştım. Siyasette kavga olmaz, el sıkışmak en doğrusu. Sayın Cumhurbaşkanı ile 23 Nisan'da el sıkıştılar. Bir hafta sonra da görüşecekler. Bu da olumlu gelişmelere vesile olacaktır. 16 Mayıs'ta ABD Başkanı Joe Biden ile Sayın Cumhurbaşkanı bir görüşme yapacak. Bu siyasi açıdan çok önemli sonuçların çıkacağı bir toplantı olacak. Sayın Cumhurbaşkanı Irak'ta yaptığı toplantılar hem ekonomik hem de siyasi yönde çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bu dönem, Türkiye’nin önündeki handikapların aşıldığı dönem olacaktır." diye konuştu.

'EROL BEY'İN HEYECANI VAR'

Kandıra'da kazanan AK Partinin adayı Erol Ölmez'in başarılı işler yapacağını ifade eden Kazım Dinç: "Kandıra de Erol Bey'e hayırlı olsun. Memleketine katkı sağlamak hizmet etmek için heyecanı var. Aday olmayan arkadaşlarımız da partileriyle ilgili olumlu düşünceleri olduğunu tahmin ediyorum. Bunlar seçim sathı mahalinde olan şeylerdir. Onlar da gelir geçer. Dostlukların olması lazım kırgınlıklar olmaması lazım. Kandıra'da Erol Bey ve Cumhur İttifakı'nı destekledim ve burada birkaç ay çalıştım. Kandıra halkının belediye başkanımıza dört elle sarılmaları lazım. Memleketinin ciddi anlamda eksiklikleri var. O eksiklerin tamamlanması gerekiyor." ifadelerine yer verdi.

'DOĞAL GAZ GELMEYEN ÇOK AZ YER KALDI'

Kandıra'nın son yılarda çok geliştiğini ifade eden Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç: "Kandıra, Kocaeli'nin en büyük yüz ölçümüne sahip ilçesi. Çok fazla köyü var, hepsini gittik gördük. Çok güzel asfaltları yapılmış, doğal gazı var. Doğal gaz gelmeyen birkaç köy kalmış. Doğal gaz gelince ormanlar kurtulmuş oluyor. O bakımdan doğal zenginliğimiz, floramız daha da genişleyecek. Kandıra sahillerimiz doğa harikası buraların turizme kazandırılması gerekiyor. Kandıra İzmit arası da yapılıyor. Halkımız güvenle gelip denize girebilir. Biz temelini attık arkadaşlarımız da çatısını yaptı." şeklinde konuştu

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *