Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Kartepe Yeniden Mustafa Kocaman Dedi

2024 Türkiye Yerel Seçimlerinde Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde AK Parti Kartepe Belediye Başkanı ve 2024 adayı olan Muhammet Mustafa Kocaman resmi olmayan sonuçlara göre tekrar belediye başkanı seçildi.

Kartepe Yeniden Mustafa Kocaman Dedi

2024 Türkiye Yerel Seçimlerinde Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde AK Parti Kartepe Belediye Başkanı ve 2024 adayı olan Muhammet Mustafa Kocaman resmi olmayan sonuçlara göre tekrar belediye başkanı seçildi.

Kartepe ilçesinde belediye başkanlığını tekrardan AKP adayı Muhammet Mustafa Kocaman kazandı. Sandıkların hepsi açıldı ve AKP Kartepe adayı olan Muhammet Mustafa Kocaman tekrardan belediye başkanı oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Mustafa Kocaman açılan sandıkların yüzde 47,49’unu alarak belediye başkanı oldu. 31 Mart 2019 seçimlerinde belediye başkanı seçilen Mustafa Kocaman yeniden güveni tazeleyerek resmi olmayan sonuçlara göre başkan seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi adayı Nilay Merttürk ise oyların yüzde 32.21'ini alırken 24.917 kişinin oyunu aldı.

MUSTAFA KOCAMAN KİMDİR?

1976 doğumlu olan Mustafa Kocaman, Cumhuriyet İlkokulu, İzmit Namık Kemal Ortaokulu ve Lisesinde okudu. Yüksek öğrenimimi 2001 yılında Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1 yıllık avukatlık stajını ise İzmit’te yaptı. Askerlik hizmetimi Malatya’da muhabereci olarak tamamlayarak 2004 yılında kendisine ait olan avukatlık bürosunu açtı. Halen İzmit’te avukatlık bürosunda avukatlık ve yöneticilik yapmaktadır. Lisanslı Basketbolcu olan Kocaman, başkan seçildiği Kartep Nusretiye Mahallesinde ikamet ediyor. 2011 yılında AK Parti Kartepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi oldum. Sırasıyla Ar-ge, Seçim İşleri ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerini başarı ile tamamlandıktan sonra 2015 yılında 5. Olağan Kongrede İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Ar-Ge’den sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi. Sonrasında teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. Bu dönemde 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan 2017 Referandumunda İl SKM Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kocaeli Mitinglerinde Miting Komisyon Başkanlığı görevlerinde yer aldı. 2017 Yılı Ağustos ayında AK Parti Genel Merkezinin onayı ile Kartepe İlçe Başkanı oldu ve ilçede 24 Haziran seçimlerini yönetti. İlçe Başkanlığı görevinden Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı olmak için istifa eden Kocaman , aday olduğu 31 Mart 2019 yerel seçimini kazandı. Kocaman, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

Bu Haberi Beğendin Mi?
0 kişiden 0 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *