KARİYET GÜNLERİNİN KONUĞU, KENAN TAŞ

KARİYET GÜNLERİNİN KONUĞU, KENAN TAŞ

/
/

İzmit Lisesi Kariyer Etkinlikleri çerçevesinde İzmit Lisesi mezunu Gazeteci ve TV Yapımcısı Kenan Taş’ı ağırladı.

Mesleki Tanıtım Kulübü tarafından düzenlenen konferansın bu haftaki konuğu, Gazeteci ve TV Yapımcısı Kenan Taş oldu. Taş, halen CNN TÜRK 'te Cüneyt Özdemir ile birlikte 5N1K programının yapımcılığını yapıyor. DipNot isimli bir internet gazetesi de yayınlayan Taş Youtube da da Bir Soru Bir Cevap isimli programı yapıyor. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Tarih Bölümü'nü kazanan Taş, televizyon gazeteciliğine 32. Gün programında Mehmet Ali Birand ile başladı.

ÖDÜLLERE DOYMUYOR

2013 yılında Suriye 'de savaşın kalbi olan Halep'e tek başına girerek 5N1K’ya Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından haber programı dalında 'En İyi Program Ödülü'nü kazandırdı. Aynı yıl Rojova 'ya ilk kez giren gazeteciler arasında yer alarak TGC tarafından kendisine 'Yılın En İyi Kamera Çalışması Ödülü' verildi.  2014 yılında Madencinin Bir Günü 'adlı programıyla Türkiye Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti tarafından' Yılın En İyi Haber Programı Dosyası'nı almaya layık görüldü. 2015 yılında, Ezidilerin yaşadığı ve Işid'den kurtarılan Şengal'e Türk televizyonlarından giren ilk gazeteci olarak  'Yılın Haber Dosyası Alanı'nda övgüye layık görüldü. 2018 yılında ise Venezuela'nın hikayesi programı ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'n den 'Yılın Progamı' ödülünü aldı.

DİKKATLE DİNLEDİLER

İzmit Lisesi öğrencileri ise genç yaşına rağmen bu kadar ödül almaya hak kazanan ve işine sonsuz bir emek vererek saygı duyan İzmit Lisesi mezunu abilerini büyük bir heyecan, gurur ve dikkatle dinledi. Öğrenciler, konferansın soru cevap bölümünde ise yönelttikleri sorular ile Kenan Taş’ın büyük takdirini kazandı. Konferansta öğrencilere mesleki deneyimlerini aktaran Kenan Taş, “İzmit gençliğine sürekli Başarı asla, tesadüf değildir. Emek, çalışma ve işini sevmenin sonucudur.İzmit Lisesi gençliğine her alanda ve her daim yardıma hazırım” diye konuştu.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kocaeli Paraf