Kocaeli Haberleri Kocaeli Son Dakika

Kocaeli'nin Nabzını Tutan Site Kocaeliparaf.com'a Hoşgeldiniz. Kocaeli'in Güçlü Sesi, Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Kocaeli Yerel Haberleri

Kocaeli Paraf Haber Sitesi

Kemalpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Petan İşhanı Kat: 5 No:30 İzmit, Kocaeli
sennuruzan@gmail.com

Karavan Meraklıları İnterteks Fuar Alanına Akın Etti

MÜSİAD Kocaeli Şubesi ve Kartepe Group Fuarcılık tarafından düzenlenen "Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri", İzmit ilçesinde başladı.

MÜSİAD Kocaeli Şubesi ve Kartepe Group Fuarcılık tarafından düzenlenen "Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri", İzmit ilçesinde başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona Bursa, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'dan 35 firma katıdı. Bu yıl ilki düzenlenen ve  Kocaeli'nin karavan üretimi ve turizmine önemli katkı sağlayan tanıtım günlerini  önümüzdeki yıllarda büyük bir potansiyele sahip olacağı düşünülüyor.

KENT PROTOKOLÜ KATILDI

Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri başladı. Kartepe Group Fuarcılık A.Ş. ve MÜSİAD  Kocaeli ortaklığındaki ve Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği tanıtım günleri 5 Kasım'a kadar Kocaeli İnterteks Açık Hava Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek.  Saat 10.00 ile 19.00 arasında misafirlerini ağırlayan tanıtım günleri için açılış töreni yapıldı. Kocaeli'den 15, Sakarya'dan 8 ve İstanbul'dan da 7 karavan firmasının katıldığı organizasyonun açılışına kent protokolünden isimler katıldı.

EV SAHİPLİĞİNİ USLU YAPTI

Programın ev sahibi olan MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı İsmail Uslu ve Kartepe Group Fuarcılık A.Ş. Koordinatörü Şener Meral konuklarla yakından ilgilenirken Kocaeli Vali Yardımcıları Ali Ada, Abdul Rauf Ulusoy, İsmail Gültekin, Kocaeli Vergi Dairesi  Başkan Yardımcısı Ümit Gökdemir, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, Fevziye Cami Derneği Başkanı Recep Yıldız açılış törenine katıldı. Açılış  kurdelesinin kesilmesinin ardından açılışa katılanlar karavan stantlarını ziyaret edip, incelemelerde bulundu.

YAĞMURA RAĞMEN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Yağışlı Havaya rağmen İnterteks Fuar Alanında büyük ilgi gören "Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri"  5 Kasıma kadar meraklıları tarafından gezilebilecek. MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı İsmail Uslu yaptığı açıklamada; Kocaeli gibi sanayi ve ticaretin kalbi konumunda olan bir şehir için yapılacak en ufak fuarın bile ne kadar hareketlilik kattığını önceki yıllarda deneyimledik. Bu sebeple 5 Kasım tarihine kadar bu alanda gerçekleştireceğimiz Karavan fuarımızın şehrimize büyük katkılarının olacağını öngörüyoruz. Yalnızca Karavan değil, beraberinde getirdiği doğa sporları ve turizm kültürünün tanıtılacağı fuarın daha fazla büyüyerek geniş kitlelere yayılması temennimiz dedi. 

DEPREM ÜLKESİ OLDUĞUMUZU UNUTMAMIZ GEREKİYOR

Uslu; Karavan kültürü her ne kadar turizm altyapısı içerisinde olsa da, yeri geldiğinde herkes için elzem olduğunu maalesef 6 Şubat Kahramanmaraş Deprem'inde görmüş olduk. Depremin ardından barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için karavan şirketleri seferber olup karavanları bölgeye sevk ederek büyük bir ihtiyacı karşılamışlardı. Deprem ülkesi olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. Bu durum açılışını yaptığımız fuarımızın önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. 30 dan fazla firmanın dört bin metrekare açık alanda, onlarca ürününü sizlerin beğenisine sunacağı fuarımızın hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Karavan turizmi hakkında güzel ve ufkumuzu açacak bilgiler alacağımız bereketli günler diliyorum. Sözlerime burada son verirken sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hayırlı fuarlarımız olsun" dedi.

ÖNEMLİ BİR PAZARA SAHİBİZ

Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada yaptığı konuşmada "Fuarın ilimize ve komşu illere katkı sağlamasını temenni ediyorum. Açılışı yapılan bu fuarın hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Pandemi ile birlikte karavan ne kadar önemli anlaşıldı ama 1999 depremini de yaşayan bu şehir deprem sonrası ortaya çıkan barınma ihtiyacını karşılamakta zorlandı. Karavan yaşanan benzeri olaylarda çözüm noktasında çok önemli. Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'da önemli bir pazara sahibiz. Önemli bir yere sahip olan karavanın turizm ile birleşerek ülkemize katkı sağlamasını istiyoruz. Minyatür evler de gündeme geldi ama bunun amacı turizm değil. Alt yapısı olmayan yerlerde barınma sorununa çözüm olabilmek amacıyla ortaya çıkmıştı. İçerisinde türlü teknolojik ev eşyalarının bulunduğu bir üründen söz ediyoruz, bu ürünün üretimi konusunda bazı noktalara dikkat edilmeli. Tarım arazileri bu ürünlerle doldu. İnşallah hukuki bir alt yapı çalışması yapılır ve bu evlerin tarım arazilerine yerleştirilmesi konusuna daha sağlıklı bir çözüm bulunur. Komşu illerden de ziyaretçiler buraya gelecek ve kentimiz tanıtımı noktasında katkı sağlayacaktır" dedi. 

Bu Haberi Beğendin Mi?
1 kişiden 1 kişi beğendi

Sen de yorumunu yaz!

E-posta adresin gizli kalacaktır. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun *